Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas!

"Ceļojums uz Bišu muižu"

Vai jau esi bijis Bišu muižā? Šajā sestdienā Tev būs iespēja kopā ar mums doties kopā uz vienu no savdabīgākajām senās Pārdaugava muižiņām – Bišu muižu. Klasicisma stilā celtā muižas kungu dzīvojamā ēka un parks ar vareno Bišumuižas dižozolu būs pārgājiena galamērķis, taču ceļā redzēsim un iepazīsim arī vairākas citas muižiņas un mājas ar stāstiem par ievērojamiem cilvēkiem, kas tajās dzīvojuši.

Sestdien 10. augustā plkst. 10.00 tiekamies pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”. No šejienes gar veco Jeruzalemes krogu un  Jāņa Akurātera muzeju dosimies līdz Torņkalna mācītājmuižai, Vienības gatvē aplūkosim lielisko Bloka muižiņu un tālāk maršrutu turpināsim pa veco Torņakalnu līdz Bauskas ielai, kur redzēsim arhitekta Alfrēda Ašenkampfa celto ādu fabrikas direktora Vildenberga grezno villu un 18. gs. baroka stila formās celto Frīdriha muižu un daudzus citus Rīgas vēsturei nozīmīgus objektus.

Apmēram pēc sešiem kilometriem nonāksim Bišu muižā. Muiža ir ievērojama ne tikai ar savu arhitektūru, bet arī ar to, ka tajā mūža otro pusi pavadījis izcilais vācu komponists Johans Georgs Mītels (1728-1788) – Johana Sebastiana Baha skolnieks. Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 9.08.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: Automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Pārgājiena sākuma punktā atgriešanās ar 10. tramvaju.

Pulcēšanās: 10:00 Pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Bišu muižā 10. tramvaja galapunktā laikā ap plkst. 13:00 —14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 9.08.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .