Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas! III daļa

"Ceļojums uz Bišu muižu"

Ziema Bišu muižu ietērpusi baltās sniega kupenās. Tā ir savdabīga ainava kādu citos gada laikos neredzēsim. Nesen pie muižas sniegā varējām novērot pat daudzu stirnu pēdas... Taču tas ir tikai mūsu pārgājiena galamērķis, ceļā redzēsim un iepazīsim daudz citu kultūrvēsturisko un dabas vērtību.

Sestdien un svētdien - 26. un 27. janvārī plkst. 10.00 tiksimies pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”. No šejienes gar veco Jeruzalemes krogu un  Jāņa Akurātera muzeju dosimies līdz Torņkalna mācītājmuižiņai, Vienības gatvē aplūkosim lielisko Bloka muižiņu un tālāk maršrutu turpināsim pa veco Torņakalnu līdz Bauskas ielai, kur redzēsim arhitekta Alfrēda Ašenkampfa celto ādu fabrikas direktora Vildenberga grezno villu un 18. gs. baroka stila formās celto Frīdriha muižu un daudzus citus Rīgas vēsturei nozīmīgus objektus. Apmēram pēc sešiem kilometriem nonāksim Bišu muižā, kur apskatīsim klasicisma stilā celto Bišu muižas pili un tās parku. Muiža ir ievērojama ne tikai ar savu arhitektūru, bet arī ar to, ka tajā mūža otro pusi pavadījis izcilais vācu komponists Johans Georgs Mītels (1728-1788) – Johana Sebastiana Baha skolnieks.

Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 25.01.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 6 – 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: Automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Pārgājiena sākuma punktā atgriešanās ar 10. tramvaju.

Pulcēšanās: 10:00 Pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Bišu muižā 10. tramvaja galapunktā laikā ap plkst. 13:00 —14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 25.01.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .