Kurzemes ceļš

1. pārgājiens: No Āgenskalna līdz Priedainei

Sestdien, 1. februārī kopā ar “Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienā “Kurzemes ceļš”!

Esam nolēmuši 2020. gadā rīkot pārgājienu ciklu, kura mērķis ir radīt aizraujošu un dzīvotspējīgu pārgājienu taku tīklu Kurzemes iepazīšanai. Interesantas un labas takas ierīkošanai ir nepieciešams pa tās iespējamo trasi iziet vairākus pārgājienus, izmēģinot arī dažādus alternatīvus maršrutu variantus. Panākumu atslēga slēpjas rūpīgā vides izzināšanā un pēc iespējas plašākas sabiedrības iesaistīšana takas veidošanā un testēšanā.   

Esam iecerējuši maršrutā iekļaut seno Kurzemes lielceļu saglabājušos fragmentus, tāpēc pirmajā pārgājienā dosimies pa  senā Rīgas-Kurzemes ceļa posmu no Āgenskalna līdz Vārnu krogam. Pēc tam iesim gar Lielupes krastu līdz Priedainei, kuras rajonā atrodas cits Kurzemes lielceļa atzars cauri Salas pagastam… 

Pārgājiena pirmā daļa noslēgsies dzelzceļa stacijā “Priedaine”.

“Kurzemes ceļa” pirmā pārgājiena svarīgākie apskates objekti: Āgenskalns, Daugavgrīvas iela vēsturiskā apbūve, Dzegužkalns, Nordeķu muiža un parks, Buļļu ielas vēsturiskā apbūve, Imantas kāpas, Hapaka grāvis, Vīķu krogs, Brīvības cīņu piemiņas vieta, Vārnu kalni, Buļļu pārceltuves vieta, Vārnu krogs, Baltā kāpa, Lielupe, Priedaine… Ceļā iepazīsimies arī ar dabas vērtībām - interesantiem augiem un dižkokiem.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturnieks un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 31.01.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

REĢISTRĀCIJA BEIGUSIES

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: aptuveni 18 km, ilgums: aptuveni 6 stundas. Maršruts vedīs pa ielām, meža ceļiem un takām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 5., 12., 25. trolejbuss; 30., 37., 41., 53. autobuss (pietura „Valsts arhīvs”); 1., 5.; tramvajs (pietura „Kalnciema iela”)
  • Pulcēšanās: Maršrutu sāksim 10.00 pie Slokas un Kalnciema ielas krustojuma (pie Latvijas Valsts vēstures arhīva, Slokas iela 16).
  • Starts: 10.10
  • Finišs: Ap 16.00 pie dzelzceļa stacijas “Priedaine”.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĀCIJA BEIGUSIES

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .