Iepazīsti Rīgas apkaimes!

„Pārgājiens Āgenskalnā”

2019. gada 18. un 19. maijā jauns pārgājiens Āgenskalnā.

Ja man jautā, kurš rajons līdzās Vecrīgai un pilsētas centram ir pats interesantākais, tad bez vilcināšanās atbildu: „Āgenskalns!” Interesantums ir tikai viena no šī rajona šķautnēm. Āgenskalns ir arī centram tuvākā jaukākā vieta Rīgā, it sevišķi ābeļziedu un ceriņu laikā. Noteikti ir vērts izbaudīt ziedos un zaļumos slīgstošās ieliņas ar senlaicīgiem koka namiņiem un priecāties par 20. gs. sākumā radīto jūgendstila arhitektūras pērļu smalkumu un eleganci.

Maršrutu sāksim 10.00 pie Slokas un Kalnciema ielas krustojuma (pie Latvijas Valsts vēstures arhīva, Slokas iela 16). Arī šoreiz turpināsim iepazīties ar  Pārdaugavas kultūrvēsturi. Līdzās bijušajai Hāgena muižiņai apskatīsim arī Hartmaņa un Cīruļu muižiņas. Aiziesim līdz vecā Āgenskalna tirgus vietai un pa bijušo Lielo lēģeru ielu dosimies līdz jaunajam Āgenskalna tirgum. Šajā maršruta posmā koncentrējušies daudz un dažādi mākslinieciski un vēsturiski nozīmīgi objekti. Tad iepazīsim Lapu, Ormaņu un dažu citu Āgenskalna ielu vēsturisko apbūvi. Pēc daudzu interesantu vietu apskates ap 13 – 14 atgriezīsimies maršruta sākuma punktā.

Pasākumu vadīs Rīgas ekotūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 17.05.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: aptuveni 7 kilometri.

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē vēsture, daba un Rīgas ievērojamākās vietas. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Sabiedriskais transports: 5., 12., 25. trolejbuss; 30., 37., 41., 53. autobuss (pietura „Valsts arhīvs”); 1., 5.; tramvajs (pietura „Kalnciema iela”)

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9.50 – 10.00 Slokas un Kalnciema ielu krustojumā pie Latvijas Valsts vēstures arhīva (Slokas iela 16).

Starts:  10:00

Finišs: 14:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies! Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Āgenskalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .