Iepazīsti Vidzemes akmeņaino jūrmalu!

Ceļojums uz Tūju

Šo sestdien 31. augustā turpināsim pārgājienu sēriju gar Rīgas jūras līci, šoreiz dosimies no Duntes līdz Tūjai.


Šo Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmu padara gleznainu nelielie jūras līči ar zemesragiem un vietām sarkanīgās jūras smiltis. Ceļā apskatīsim Duntes muižu, Lāču bāku, Burinieka akmeni – piemiņas zīmi Liepupes kuģu būvētavai. Tūjā netālu no Zaķupes ietekas jūrā sasniegsim pirmos smilšakmens iežu atsegumus. Tūjā apskatīsim veco Tūjas ķieģeļfabriku un pa meža ceļu dosimies uz Jelgavkrastiem. Ceļojumu pabeigsim pie skaistās Liepupes baznīcas. Ja mūsu rīcībā būs vēl pietiekami daudz laika, aiziesim apskatīt Liepupes pilskalnu.

Akmeņainajos piekrastes sēkļos vasaras beigās var redzēt daudz migrējošu bridējputnu un dažādas pīļu sugas. Kā tas mūsu pārgājienos parasts, ceļā iepazīsim arī dažādus biotopus un augus. Karstā laikā jūrā varēsim peldēties.


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 20 km. Ceļš vedīs pa meža takām, ceļiem, ielām un pludmali.

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot ar 10 gadu vecumu. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, saulainā laikā - galvassegas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: autobuss Rīga - Ainaži atiet no Rīgas 08:30 un pienāk pieturā “Dunte” 09:59.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot maršruta galapunktā Jelgavkrastos vietās, kur tas ir atļauts, ieteicams - netālu no Liepupes luterāņu baznīcas. Uz pārgājiena sākuma punktu iespējams atbraukt ar autobusu, kurš no Jelgavkrastiem atiet 9:47 un pienāk Duntē 9:53

Pulcēšanās: 10:00 pie autobusu pieturas “Dunte”

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Jelgavkrastos pie autobusa pieturas.

Atpakaļceļš no Jelgavkrastiem: ar autobusu plkst. 17:07

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS tūjā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]