Kurzemes ceļš

5. pārgājiens: No Klapkalnciema līdz Tukumam

Sestdien 29. augustā kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla Kurzemes ceļš 5. pārgājienā „No Klapkalnciema līdz Tukumam”!

Pārgājiens sāksies 9.45 Klapkalnciemā pie autobusa pieturas “Klapkalnciems”. Izgājuši cauri Klapkalnciemam, dosimies uz bijušo Jūles muižu un dziļu mežu ieskauto Lielciemu. Pēc tam iesim uz divām teiksmām apvītām Tukuma augstienes virsotnēm - Milzu kalnu un Poļu kalnu.Izbaudījuši tur neaizmirstamus skatus, gar Zirgezera purvu vai Raudu dosimies uz Āža kalnu un pēc tam uz Melnezera mežu skatīt kā no smiltīm izplūst lieli, noslēpumaini, burbuļojoši avoti. Melnezerā būs iespēja noskalot ceļa putekļus vai peldēties. Maršruts noslēgsies Tukumā pie dzelzceļa stacijas.

Tāpat kā iepriekšējos Kurzemes ceļa pārgājienos ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim brīvdienas ar možumu un labu garastāvokli!

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 28.08.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 25 - 28 km. Ceļš ved pa ielām, Klapkalnciema – Milzkalnes šoseju (ap 1,7 - 2 km), dažāda rakstura lauku un meža ceļiem, takām un mežu. Iespējama arī nelielu purvu šķērsošana.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitruma izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Vēlami arī rezerves apavi mitru vietu šķērsošani. Divām pusdienu pauzēm vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: Autobuss Rīga – Dubulti Talsi atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 8:30 un pienāk Klapkalnciemā 9:38
  • Pulcēšanās: 9:40 Pie autobusu pieturas “Klapkalnciems”
  • Starts: 9:45
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas Tukumā ap plkst. 17:00 – 18:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ