Kurzemes ceļš

1. pārgājiens: No Daugavmalas līdz Priedainei

Sestdien 16. maijā un svētdien 17. maijā kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla „Kurzemes ceļš” 1. pārgājienā „No Daugavmalas līdz Priedainei”!

Esam sākuši rīkot pārgājienu ciklu, kura mērķis ir radīt aizraujošu pārgājienu taku tīklu Kurzemes iepazīšanai. Interesantas un labas takas ierīkošanai ir nepieciešams pa tās iespējamo trasi iziet vairākus pārgājienus, izmēģinot arī dažādus alternatīvus maršrutu variantus. Panākumu atslēga slēpjas rūpīgā vides izzināšanā un pēc iespējas plašākas sabiedrības iesaistīšana takas veidošanā un testēšanā.

Pašlaik ir sarīkotas jau vairāk nekā 10 “Kurzemes ceļa” vides un vēstures izpētes ekspedīcijas un maršruta trīs pirmie posmi jau izmēģināti ejot ar grupām. Visu maršrutu iziešanu pārtrauca ārkārtas stāvokļa noteikšana, tāpēc pašlaik to sāksim no sākuma punkta, ieviešot arī vairākus uzlabojumus.

Esam maršrutā iekļāvuši senā Kurzemes lielceļa saglabājušos fragmentus, tāpēc pirmajā pārgājienā dosimies pa senā Rīgas - Kurzemes lielceļa posmu no Daugavmalas līdz Priedainei. 

“Kurzemes ceļa” pirmā pārgājiena svarīgākie apskates objekti: Dzegužkalns, Nordeķu muiža un parks, Buļļu ielas vēsturiskā apbūve, Imantas kāpas, Hapaka grāvis, Vīķu krogs, Brīvības cīņu piemiņas vieta, Vārnu kalni, Buļļu pārceltuves vieta, Vārnu krogs, Lielupe, Baltā kāpa, Priedaine… Ceļā iepazīsimies arī ar dabas vērtībām - interesantiem augiem un dižkokiem.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturnieks un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: aptuveni ap 20 km, ilgums: aptuveni 6-7 stundas. Maršruts vedīs pa ielām, meža ceļiem un takām. Atgriešanās Rīgā vai Torņakalnā ar vilcienu, kas no dzelzceļa stacijas “Priedaine” atiet plkst. 16.31, 17.03 vai 17.29

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, lietus droši apģērbi un pārtika pusdienu pauzei.

  • Sabiedriskais transports: līdz pieturai “Nacionālā bibliotēka” 1., 5., 10. tramvajs; 9. trolejbuss; 3., 4., 7., 8., 21., 22., 25., 32., 38., 39., 43., 54., 55. autobuss, pasažieru vilciens līdz dzelzceļa stacijai “Torņakalns”.
  • Privātā autotransporta īpašniekiem: auto iespējams atstāt Uzvaras bulvārī, kur var ērti atgriezties no “Torņakalna” stacijas.
  • Pulcēšanās: 10.00 Daugavmalā laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas ieejas
  • Starts: 10.10
  • Finišs: Ap 16.00 - 17.00 dzelzceļa stacijā “Priedaine”
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Dalībnieku atbildība:

Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. 

Pārgājiena laikā ir atļauts iet blakus tuvāk par 2 m tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem, ievērojot 2 m distanci no citiem pārgājiena dalībniekiem. Pārējiem dalībniekiem jāievēro 2 m distance. Lai pasargātu sevi un citus ieteicams lietot sejas maskas, cimdus un roku dezinfekcijas līdzekli. Atcerieties, ka sabiedriskajā transportā sejas maska ir obligāta!

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!


Tikšanās vieta

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]