Kurzemes ceļš

3. pārgājiens: No Slokas līdz Ragaciemam

Sestdien 29. februārī kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla „Kurzemes ceļš” 3. pārgājienā „No Slokas līdz Ragaciemam”!

Pārgājiens sāksies 9.30 dzelzceļa stacijā „Sloka”. Pāriesim pāri senajam Kurzemes ūdensceļam – Slocenes upei un dosimies  līdz Slokas ezeram. Tur redzēsim izplūstošus sēravotus un aiziesim līdz putnu vērošanas tornim. Tālāk ceļš mūs vedīs pa Slokas ezera dabas taku. Pārgājuši pāri Vēršupītei, nonāksim pie Aklā ezera. Vēl pēc gabliņa apstāsimies pie Melnezera un dosimies uz Bigauņciemu. Gar jūras krastu aiziesim līdz vecās laivu piestātnes molam un Siliņupītei.

Lapmežciemā apskatīsim Lapmežciema novadpētniecības muzeju un ievērojamo putnu vērošanas vietu pie Starpiņupītes. Pēc tam iepazīsimies ar Ragciemu un aiziesim līdz tālu jūrā redzamajam Ragciema zemesragam.Apskatījuši veco un jauno Ragciema bāku, dosimies uz autobusa pieturu, no kuras būs iespējams atgriezties Jūrmalā vai Rīgā.

Jāatceras, ka pārgājiens vedīs cauri Ķemeru nacionālā parka dabas lieguma zonai, tāpēc, saskaņā ar Ķemeru Nacionālā parka indviduālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem (20., 30.1.) pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots – tas nedrīkst pārsniegt 50 cilvēkus! 

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 28.02.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĀCIJA BEIGUSIES

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 20 km. Ceļš ved pa ielām, meža ceļiem, takām, mežu un pludmali. Iespējams arī iziet 15 km garu maršruta posmu līdz Lapmežciemam.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, lietus droši apģērbi, pusdienu pauzei - sviestmaizes un dzērieni.

  • Satiksme no Rīgas: Vilciens līnijā Rīga – Sloka. Atiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” plkst 8.34. Pienāk dzelzceļa stacijā „Sloka” plkst. 9:24.
  • Pulcēšanās: 9:25 dzelzceļa stacijā „Sloka”.
  • Starts: 9.30
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas Ragciemā pie autobusa pieturas ap plkst. 16:00 -17.00. Pārgājienu iespējams beigt arī Lapmežciemā. Pārtraucot pārgājienu ātrāk, par to obligāti jāinformē pasākuma vadītājs!
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĀCIJA BEIGUSIES

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]


Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ 


 .