Kurzemes ceļš

3. pārgājiens: Sloka – Lapmežciems – Ķemeri

Sestdien 30. maijā kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla „Kurzemes ceļš” 3. pārgājienā “Sloka – Lapmežciems – Ķemeri”! Izmanto iespēju pēc ilgās sēdēšanas četrās sienās soļot gar vientuļu meža ezeru krastiem, klausīties putnu balsīs un baudīt jūras spirdzinošo gaisu piekrastes zvejniekciemos!


Pārgājiens sāksies 9.30 dzelzceļa stacijā „Sloka”. Pāriesim pāri senajam Kurzemes ūdensceļam – Slocenes upei un dosimies  līdz Slokas ezeram. Tur redzēsim izplūstošus sēravotus un aiziesim līdz putnu vērošanas tornim.

Tālāk ceļš mūs vedīs pa Slokas ezera dabas taku. Pārgājuši pāri Vēršupītei, nonāksim pie Aklā ezera. Vēl pēc brīža apstāsimies pie Melnezera un dosimies uz Bigauņciemu. Gar jūras krastu aiziesim līdz vecās laivu piestātnes molam un Siliņupītei. Apskatīsim Lapmežciemu un putnu paradīzi – Kaņiera ezeru, ejot pa ceļa dambi starp divām tā daļām.

Tālāk, apskatījuši Antiņciemu, dosimies uz Ķemeriem, no kurienes ar vilcienu varēsim atgriezties Rīgā vai Slokā.  Tie, kuri vēlēsies, maršrutu varēs pabeigt arī ātrāk – Lapmežciemā un atgriezties Rīgā vai Jūrmalā ar autobusu.


Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 29.05.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 25 km. Ceļš ved pa ielām, meža ceļiem, takām, mežu un pludmali. Iespējams arī iziet 15 km garu maršruta posmu līdz Lapmežciemam.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, lietus droši apģērbi, pusdienu pauzei - sviestmaizes un dzērieni.

  • Satiksme no Rīgas: Vilciens līnijā Rīga – Sloka. Atiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” plkst 8.34. Pienāk dzelzceļa stacijā „Sloka” plkst. 9:24.
  • Pulcēšanās: 9:25 dzelzceļa stacijā „Sloka”.
  • Starts: 9.30
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas Ķemeru dzelzceļa stacijā ap plkst. 16:00 -17.00. Pārgājienu iespējams beigt arī Lapmežciemā. Pārtraucot pārgājienu ātrāk, par to obligāti jāinformē pasākuma vadītājs!
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:

Ieteicamais dalībnieku vecums no 14 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. 

Pārgājiena laikā ir atļauts iet blakus tuvāk par 2 m tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem, ievērojot 2 m distanci no citiem pārgājiena dalībniekiem. Pārējiem dalībniekiem jāievēro 2 m distance. Lai pasargātu sevi un citus ieteicams lietot sejas maskas, cimdus un roku dezinfekcijas līdzekli. Atcerieties, ka sabiedriskajā transportā sejas maska ir obligāta!

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]


Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ