Kurzemes ceļš

6. pārgājiens: „Ciemos pie Baltijas dižākā ozola”

Sestdien, 5. septembrī, kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla Kurzemes ceļš 6. pārgājienā „Ciemos pie Baltijas dižākā ozola”!

Ap 33 km garais maršruts sāksies Tukuma dzelzceļa stacijā un noslēgsies Pūrē pie autobusu pieturas. Ceļā redzēsim Tukuma vēsturisko centru, Vilkājas muižu, vienu no garākajām Holandes liepu alejām Latvijā, Vecmoku pilsdrupas (lūdzu nejaukt ar Jaunmoku pili!), Sēmes ezeru un Sēmes muižas, Kaives dižozolu, kura apkārtmērs sasniedz 10,3 m, Kaives muižu, Bramaņu kalna dižozolus pie bijušās Mūrmuižas un citus dabas un vēstures objektus. 

Maršruts ved pa meža un lauku ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu, ar attiecīgi sagatavotām nūjām maršruts piemērots nūjošanai.

Tāpat kā iepriekšējos Kurzemes ceļa pārgājienos ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim brīvdienas ar možumu un labu garastāvokli!

Pārgājiens sāksies 9.00 pie dzelzceļa stacijas “Tukums I”.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs ceļotājs un vēsturnieks Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 04.09.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 33 km. Tas ved pa Tukuma ielām, lauku un meža ceļiem, takām un taciņām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitruma izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei (divām reizēm) vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: Vilciens “Rīga – Tukums” līdz stacijai “Tukums I”. No dzelzceļa stacijas “Rīga” vilciens atiet plkst. 7:36 un pienāk dzelzceļa stacijā “Tukums I” plkst. 8:53
  • Privātā autotransporta īpašniekiem: Iespējams atstāt automašīnu no rīta Pūrē un ar autobusu 8:23 doties uz Tukumu līdz dzelzceļa stacijai. Var arī automašīnu atstāt Tukumā un atgriezties Tukumā no Pūres ar autobusu 17:55
  • Pulcēšanās: Tukumā pie dzelzceļa stacijas “Tukums I” plkst. 8:53
  • Starts: 9:00
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas Pūrē pie autobusu pieturas: ap plkst. 17:00 -18:00. Autobuss uz Rīgu atiet 17:55 (caur Tukumu), 18:03, 19:32 (caur Tukumu) un 19:40
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 15 gadiem. Dalībniekiem jābūt pieredzei vismaz 25 – 30 km garos ceļojumos, vēlams būt labā veselības stāvoklī.

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ