Kurzemes ceļš

7. pārgājiens: „No Pūres līdz teiksmainajai Kandavai”


Sestdien, 26. septembrī, kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla Kurzemes ceļš 7. pārgājienā „No Pūres līdz teiksmainajai Kandavai”! Pārgājiena finālā īpaša ekskursija pa Kandavas vecpilsētu!

Ievērojot, ka jāatvēl laiks un spēki Kandavas iepazīšanai, šoreiz maršruts nebūs garš – tikai ap 15 km.

Maršruts sāksies Pūrē pie autobusa pieturas un noslēgsies Kandavā pie autobusu pieturas. Ceļā apskatīsim Pūres muižu, redzēsim, kas vēl saglabājies Daigones muižā. Izgājuši caur Melnajam mežam nonāksim Valtermuižā un pēc pusdienu pauzes dosimies uz Kandavas vecpilsētu, lai iepazītu tās vēsturiskās vietas un dzirdētu stāstus par senajiem kandavniekiem, kas bijuši gan baronu dzimtu piederīgie, gan tirgotāji, gan amatnieki. Noteikti aiziesim līdz senajam kuršu pilskalnam, bet, ja atliks laiks, arī līdz Štempeļmuižai.

Maršruts ved pa meža un lauku ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu.

Tāpat kā iepriekšējos Kurzemes ceļa pārgājienos ieraudzīsim arī daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim brīvdienas ar možumu un labu garastāvokli!

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs ceļotājs un vēsturnieks Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 25.09.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 15 km. Tas ved pa Pūres un Kandavas ielām, lauku un meža ceļiem, takām un taciņām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitruma izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei (divām reizēm) vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: Autobuss “Rīga – Ventspils” līdz pieturai “Pūre”. No Rīgas autoostas autobuss atiet plkst. 8:40 un pienāk Pūrē plkst. 10:00.
  • Privātā autotransporta īpašniekiem: Vēlams atstāt automašīnu no rīta Kandavā un ar autobusu Kandava – Tukums – Jelgava plkst. 9:42 braukt līdz pieturai “Pūre”. Var arī automašīnu atstāt arī Pūrē un atgriezties no Kandavas ar autobusu (kas gan kursē ļoti reti!).
  • Pulcēšanās: Pie autobusa pieturas “Pūre” plkst. 10:00
  • Starts: 10:05
  • Finišs: Pārgājiens un ekskursija noslēdzas Kandavā pie autobusu pieturas ap plkst. 15:30. Autobuss uz Rīgu atiet 15:40.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem jābūt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ