Kurzemes ceļš

4. pārgājiens: No Lapmežciema līdz Klapkalnciemam

Sestdien, 6. jūnijā, kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla Kurzemes ceļš 4. pārgājienā „No Lapmežciema līdz Klapkalnciemam”!

Nāc skati Klapkalnciema dendrāriju ar ziedošiem rododendriem, Lāčupīti, skaistos purva ezeriņus - Kugraini un Aklo ezeru, izbaudi jūru, Sauli un vēju! 

Maršruts vedīs pa Lapmežciema, Ragaciema un Klapkalnciema ieliņām, meža ceļiem, taciņām, stigām, meža biezokņiem, purviem un pludmali. Maršruts sāksies pie autobusa pieturas Lapmežciemā. Iepazīsimies ar Lapmežciema sedumu, aiziesim līdz bijušajam hercoga Jēkaba laikā raktajam kanālam – Starpiņupītei. Tad pa Ragaciema ieliņām dosimies līdz meža ceļam, kuru kopš senatnes sauc par “Gauso jūdzi”.

Pēc 8 km gājiena no pārgājiena sākuma punkta sasniegsim Aklo ezeru, kur iepazīsimies ar dažādiem purva augiem, tad pa stigu cauri dažādiem biotopiem, koku kritalām sasniegsim Kugraiņa ezeru. No tā pa seno Kurzemes – Krievijas impērijas robežstigu aiziesim līdz Klapkalnciemam. Aiz tā turpināsim ceļu līdz Klapkalnciema dendrārijam, no kura gar jūras krastu dosimies līdz ciema centram, kur maršrutu beigsim pie autobusu pieturas. 

Tie, kas automašīnas atstājuši Lapmežciemā, varēs doties uz maršruta sākumpunktu, veicot 13 –14 km gar jūras krastu vai arī braukt ar autobusu. 

Tāpat kā iepriekšējos Kurzemes ceļa pārgājienos ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim brīvdienas ar možumu un labu garastāvokli!

Pārgājiens sāksies 9.30 Lapmežciema pieturā pie kultūras nama. 

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 05.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:


Ievērojot, ka dalībnieku skaits ir ierobežots, „Zaļie pārgājieni” dalībnieku reģistrāciju var pārtraukt ātrāk!

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 16 km. Kopā ar atceļu gar jūras krastu ap 30 km. Ceļš ved pa ielām, meža ceļiem, takām, mežu, purvainu mežu, purvu un pludmali.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitruma izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei (divām reizēm) vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: Autobuss “Rīga – Dubulti – Talsi”. Atiet no Rīgas autoostas plkst 8.30. Pienāk pieturā “Lapmežciems” plkst. 9:26
  • Pulcēšanās: 9:30 Lapmežciemā autobusu pieturā pretī kultūras namam.
  • Starts: 9:35
  • Finišs: Pārgājiens noslēdzas Klapkalnciemā ap plkst. 15:00 
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:

Ieteicamais dalībnieku vecums no 14 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. 

Pārgājiena laikā ir atļauts iet blakus tuvāk par 2 m tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem, ievērojot 2 m distanci no citiem pārgājiena dalībniekiem. Pārējiem dalībniekiem jāievēro 2 m distance. Lai pasargātu sevi un citus ieteicams lietot sejas maskas, cimdus un roku dezinfekcijas līdzekli. Atcerieties, ka sabiedriskajā transportā sejas maska ir obligāta!

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]