Pārgājiens

„Iepazīsti Latvijas lielāko salu!”

Šo svētdien, 3. februārī dosimies pārgājienā uz Buļļu salu — Latvijas lielāko salu, kur piedāvājam baudīt vislielāko dabisko ainavu daudzveidību Rīgā!

Buļļu sala ir 8 km gara un ap 2 kilometrus plata dabiskas izcelsmes sala, kuru no kontinenta norobežo Lielupe un Daugava. Pārgājienā redzēsim sniegotu Rīgas ekoloģiski tīrāko mežu, Rīgas jūras līci un Lielupes stāvkrastus, kas rada sajūtas, ka esam tālu Kurzemes rietumos. Apskatīsim Vakarbuļļu seno zvejnieku ciemu, mākslinieka Imanta Poļa koka skulptūras un mākslinieka Paula Jaunzema brīvdabas darbnīcu. Uzkāpsim Buļļusalas augstākajās kāpās un iziesim cauri noslēpumainam mežam, kurā zem biezas smilšu kārtas dus ieputināts ciems un ceļiniekus maldina Vadātājs...

Iepazīsim Vakarbuļļu apkārtnes dabas vērtības. Mērīsim un fotogrāfēsim dižkokus. Uzzināsim, kas ir biotopi un mācīsimies tos noteikt arī tad, kad zemi klāj balta sniega sega. Meklēsim ziemā zaļojošus augus un vērosim norises dzīvajā dabā.

Buļļu sala ir brīnumaina — katrā gada laikā savādāka, nāc un priecājies par to kopā ar mums!

Pasākumu vadīs ekotūrisma ceļveža „Rīgas piejūra”autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 02.02.2019. plkst. 23.00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM


Maršruta kopgarums: Ap 10 - 12 km. Ceļš ved pa Lielupes un Buļļupes krastiem un sniegotām meža takām. Klajumā pie jūras un Lielupes var būt vējš.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7– 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Līdzi jāņem pusdienu sviestmaizes un dzēriens, ērts un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, tajā skaitā mitruma iztūrīgi apavi, jo mežā var būt slapjš sniegs.

Satiksme no Rīgas centra:
Ar sabiedrisko transportu maršruta sākuma punktā var nokļūt braucot ar
  • ️3. autobusu Pļavinieki – Daugavgrīva un galapunktā „Daugavgrīvas D/P” pārsēžoties 36. autobusā, virzienā uz Vakarbuļļiem 10:11
  • 36. autobusu – attiet no „Imantas D/P”: 9:29, Pietur „Daugavgrīvas D/P” 10:11; pienāk „Vētras ielā”: 10:19
Lūdzu, autobusa sarakstu precizējiet mājaslapā: rigassatiksme.lv


Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Vētras ielā un tās tuvākajā apkārtnē vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: Pulcēšanās 10:20 Rīta Buļļos pie pieturas „Vētras iela”

Starts:  10:30

Finišs: Pārgājiens noslēdzas autobusa pieturā „Vētras iela” ap 14:00 — 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 eur.


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 02.02.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Buļļu salā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]