Rudens pārgājiens

“Tukuma kalnu izaicinājums”

Šo sestdien, 12. oktobrī dodamies lūkot rudens zelta rotā tērptos Tukuma augstienes kalnus. Izbaudīsim rudens krāsu rotaļas, lai gūtu prieku un enerģiju braši pārvarēt, drīz vien gaidāmos, tumšos miglas un lietus periodus!

Maršrutu sāksim Milzkalnē. Cauri paugurainiem egļu un priežu mežiem aiziesim līdz teikām apvītajam Milzkalnam – vienam no apkārtnes dižākajiem lielpauguriem.. Tālāk gar Poļu kalnu iesim līdz Raudai un tālāk pa pauguru mugurām dosimies uz Tukuma augstienes augstāko virsotni – Punenieku kalnu, no kuras skaidrā laikā varēsim saskatīt jūru. Tālāk meža takas mūs vedīs uz gleznaino Āža kalnu, mazajām Zemes Acīm, Vadātājkalnu, Draņķozolu un noslēpumainajiem avotiem Melnezera apkārtnē. 

Mūsu uzdevums iepazīt Tukuma apkārtnes dabu visā tās daudzveidībā! Ceļā ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim rudens dienas ar možumu un labu garastāvokli!


Pārgājiens sāksies dzelzceļa stacijā “Milzkalne” un noslēgsies dzelzceļa stacijā “Tukums”.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 11.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 17 – 20 km. Ceļš vedīs pa mežu, mālainām, smilšainām un zālainām nogāzēm, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība:Dalībnieku vēlamais vecums no 9 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Noderēs nūjas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). 


Satiksme no Rīgas centra: Vilciens Rīga - Tukums atiet no Rīgas 8:02 un pienāk Milzkalnē 9:25

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Milzkalnē stacijas rajonā vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9:25 pie dzelzceļa stacijas “Milzkalne”

Starts:  9:30

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie dzelzceļa stacijas “Tukums” ap 16 - 17. Vilciens uz Rīgu atiet 16:09 vai 17:53.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS TUKUMĀ!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]