Pārgājienu cikls "Apkārt Ķīšezeram!"

III daļa: Mīlgrāvis – Mežaparks


Šo svētdien, 22. decembrī dosimies pārgājienā no Mīlgrāvja uz Mežaparku.

Ceļā apskatīsim vēsturiskās “Valķiltu” mājas, Mīlgrāvi, Sniķersaliņu un vienu no Ķīšezera piekrastes senajiem ciemiem – Aplokciemu. Tad dosimies uz zviedru ķēniņa Gustava Ādolfa iespējamo nometnes vietu Mežaparkā.

Ķīšezera krastā apskatīsim Balto kāpu, Žirbragu un Nāves radziņu un dosimies uz Mežaparka līča krastiem, kuri glabā atmiņas par interesantiem II Pasaules kara notikumiem. Apskatījuši vecās Ķīšezera zveinieku mājas Pāvu ielā, dosimies lūkot Rīgas varenāko priedi.

Pārgājiena pēdējā posmā gūsim ieskatu par Mežaparka ziemeļu daļas interesantākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem. Pārgājienu noslēgsim pie 11. tramvaja pieturas “Hamburgas iela”. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām, kā arī apkārtnes dabu un vēsturi.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 21.12.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: Ap 12 km. Ceļš ved pa ielām, mežu, pļavām un takām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Sabiedriskais transports:

  • 2., 24., 29., 58. autobuss Vecmīlgrāvja virzienā līdz pieturai “Emmas iela”
  • Rīgas – Saulkrastu dzelzceļš līdz stacijai “Ziemeļblāzma”.

Atpakaļceļā uz Rīgas centru - 11. tramvajs.

Pulcēšanās: 10:00 pie autobusu pieturas “Emmas iela”

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Kokneses prospektā pie tramvaja pieturas “Hamburgas iela” ap plkst. 15:00 — 16:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]