Pārgājienu cikls "Apkārt Ķīšezeram!"

IV daļa: Mežaparks – Jugla


Sagaidi jauno gadu kustībā, iepazīstot Rīgu! Īsi pirms Jaunā gada sagaidīšanas, svētdien, 29. decembrī, dosimies pārgājienā no Mežaparka uz Juglu.

Pārgājiena laikā aplūkosim Mežaparka interesantākos nostūrus Ķīšezera piekrastē - Mežaparka baznīciņu, Saulesdārzu ar tā varenajiem dižozoliem un  Grāvesmuižu. Šmerļa apkārtnē redzēsim Arhireja muižiņu, kur 1934. gadā traģiski gāja bojā pareizticīgo bīskaps Jānis Pommers, kas tagad kanonizēts par Svēto.

Ceļā apskatīsim arī Meijera, Annas, Dragūnu, Jaunās, Kārļa un Zorgenfreijas muižiņu vietas, kuras visvairāk gājušas bojā padomju un pēcpadomju gados, īpaši 20. gs. 80 – 90. gados. Iznīcināto muižiņu vietas šodien vairs iezīmē tikai veci dižkoki. Juglas apkārtnē apskatīsim Bābelītes ezeru, Šampanieša kalnu un fabrikanta Roberta Hirša villu. Pārgājienu noslēgsim pie 1. tramvaja pieturas “Jugla”. 


Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām, kā arī apkārtnes dabu un vēsturi.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 28.12.2019. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: Ap 10 km. Ceļš ved pa ielām, mežu, pļavām un takām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 9 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Sabiedriskais transports: 11. tramvajs līdz pieturai “Hamburgas iela”. Atpakaļceļā uz Rīgas centru - 1. tramvajs vai arī 1. un 14. autobuss.

Pulcēšanās: 10:00 pie 11 tramvaja pieturas “Hamburgas iela”

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Juglā pie 1. tramvaja galapunkta ap plkst. 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]