Apkārt Ķīšezeram!

I daļa: Jugla - Jaunciems


Šo  sestdien, 30. novembrī sākam jaunu pārgājienu ciklu “Apkārt Ķīšezeram” ar pārgājienu “Jugla – Jaunciems”.

Ķīšezers ir Rīgas lielākais ezers, kura krasta līnijas garums sasniedz aptuveni 42 km. Pārgājienu kopējā kilometrāža būs lielāka, taču veikt to 4 daļās būs pa spēkam gandrīz ikvienam, kas draugos ar vides tūrismu – katra pārgājienu garums vidēji būs ap 10 – 12 km.

Pārgājienu galvenais mērķis iepazīt Ķīšezeru un tā krastu vidi, izzināt šeit esošās dabas un kultūras vērtības un to aizsardzības iespējas.

Ieklausīsimies Ķīšezera stāstā, kurš pieredzējis gan zvejnieku skarbo ikdienu, gan atpūtnieku izklaides, gan dažnedažādas sporta aktivitātes! Ezera krastos atradīsim  senu līvu pilskalnu, Zviedrijas karaļa Gustava Ādolfa un Krievijas cara Pētera I karapulku nometņu vietas, I un II pasaules kara ierakumus. Ķīšezera apkārtējo ainavu veido gan apdzīvotas vietas,gan ar skaistiem priežu mežiem apaugušas kāpas, pļavas un seni parki. Ūdeņos sastopamas zivis un bagāta ūdensputnu fauna, krastos – bagāta augu valsts... Ir tik daudz iemeslu, lai iepazītu šo interesanto vietu tuvāk!

Pārgājienu vadītājs, vēsturnieks Aivars Jakovičs Ķīšezera krastus ir pētījis un aprakstījis četros ekotūrisma ceļvežos: “Šmerlis”, Mežaparks”, “No Daugavas līdz Gaujai” un “Rīgas piejūra”.

  • I pārgājiens: Jugla – Jaunciems (ap 12 km)
  • II pārgājiens: Jaunciems – Mīlgrāvis (ap 12 km)
  • III pārgājiens: Mīlgrāvis – Mežaparks (ap 10 km)
  • IV pārgājiens: Mežaparks – Jugla (ap 10 km)

Sestdien pārgājienā “Jugla – Jaunciems” mūs gaidīs vecais dzelzceļa tilts pār Staņģupi, Pilskakts ar daudziem līcīšiem – Milnas dūcku, Klipiņu dūcku un Buldurpungu, senais Bulduru pilskalns, Suži, Sužu ūziņa,  Ozolkalni, Ziemeļu kara un II pasaules kara notikumu pēdas, dabas liegums “Jaunciems”, Bulduru un Klipiņu dižozoli, Beltes dižavoti un pat sava “Velnala”. Pārgājienu noslēgsim Jaunciemā pie autobusu pieturas. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām, kā arī apkārtnes dabu un vēsturi.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 29.11.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: Ap 12 km. Ceļš ved pa ielām, mežu, pļavām un takām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla”, 1., 14. autobuss līdz pieturai „Juglas iela”.
Atpakaļceļā — no 11. un 29. autobusa pieturas “Jaunciema 6. šķērslīnija” vai “Jaunciema 10. šķērslīnija”

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:00 pie 1. tramvaja galapunkta Juglā.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Jaunciemā laikā no plkst. 14:00 — 16:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]