Rīgas atbrīvošanas simtgadei veltīts

Brīvības pārgājiens


Šo svētdien, 10. novembrī dodamies pa pēdām mūsu vectēviem un vecvectēviem, kuri tieši pirms 100 gadiem uzbrukumā no Bolderājas kāpām padzina Bermonta-Avalova karaspēku un atbrīvoja Rīgu!

Par šiem notikumiem ir daudz rakstīts grāmatās, tos māca skolās, bet pavisam cits ir savām acīm redzēt un sajust to vidi, kas vietām aizvien saglabājusies tāda pati, kā pirms 100 gadiem. Izsekosim Latvijas brīvības cīnītāju gaitām no Bolderājas tilta, līdz Sūbriem, Bumbu kalniņam, Lielai kāpai pie Cakariem, Vīķu krogam, Kleistiem un Imantas kāpām. 

Pārgājiens noslēgsies Imantā pie Sudrabkalniņa. Par leģendāro notikumu norises vietām un Pārdaugavas atbrīvošanas operāciju stāstīs vēsturnieks Aivars Jakovičs. 

Smelsimies iedvesmu un enerģiju aizstāvēt savu brīvību!


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 09.11.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: ap 12 km. Ceļš vedīs pa ielām, ceļiem, takām un mežu..

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 8 gadiem (ar pieredzi līdzīgu maršrutu veikšanā). Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme uz Bolderāju: ar 3., 36. vai 56. autobusu.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Bolderājā, laukumā pie maršruta sākumpunkta, uz kurieni no maršruta noslēguma vietas Imantā ir iespējams atgriezties ar 36.autobusu.

Pulcēšanās: 10:00 Bolderājā pie autobusa pieturas “Bolderājas poliklīnika”

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Imantā, Slokas ielā pie Sudrabkalniņa. Tā tuvumā atrodas 36. un 37. autobusa pietura.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Bolderājā!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]