Saulgriežu pārgājiens

"No Rīta Buļļiem uz Vakara Buļļiem"

Sestdien 22. jūnijā dosimies baudīt Saulgriežu laika burvību pārgājienā no Rīta Buļļiem uz Vakara Buļļiem. Pašlaik ir viszaļākais gada brīdis un Buļļu salas pļavas un meži ir ziedu pārpilnas. Tieši tagad tur varēsim sastapt mūsu savvaļas orhidejas – dzegužpirkstītes, dzeguzenes un iespējams arī naktsvijoles.

Buļļu sala ir Latvijas lielākā sala. Tā ir 8 km gara un ap 2 kilometrus plata dabiskas izcelsmes sala, kuru no kontinenta norobežo Lielupe un Daugava. Ceļā iepazīsimies ar piekrastes zvejnieku ciemu kultūrvēsturi. Apskatīsim Buļļu muižas un kāpās ieputināto zvejnieku ciemu vietu. Uzkāpsim Buļļusalas augstākajā kāpā un iziesim cauri noslēpumainam mežam, kurā zem biezas smilšu kārtas dus ieputināts ciems un ceļiniekus maldina Vadātājs...

Pārgājienā galveno uzmanību pievērsīsim saulgriežu laikā ziedošajiem augiem. Uzzināsim, kas ir biotopi un mācīsimies tos noteikt, vērosim vasaras pārvērtības dzīvajā dabā.

Labvēlīgos laika apstākļos pusdienas pauzē būs iespēja peldēties Buļļupē vai Jaunupē. Maršrutā piedāvājam baudīt vislielāko dabisko ainavu daudzveidību Rīgā!

Buļļu sala ir brīnumaina — katrā gada laikā savādāka. Par Buļļu salu labākas vietas Saulgriežu pārgājienam Rīgā un tās tuvumā būs grūti atrast, tāpēc nāc un priecājies par to kopā ar mums!

Pasākumu vadīs ekotūrisma ceļveža „Rīgas piejūra” autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 21.06.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: 8 -  10 km. Ceļš vedīs pa ielām, pļavām, meža takām un pludmali.

Dalībnieku atbildība:

Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē vēsture, daba un Rīgas ievērojamākās vietas. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei.

Satiksme no Rīgas centra:

  • 30.autobuss Centrālā stacija – Daugavgrīva – Vakarbuļļi atiet no Centrālās stacijas 9:00 un pienāk Roņu ielā 9:54;
  • Iespējams braukt arī ar 3.autobusu Pļavnieki – Daugavgrīva līdz pieturai “Valentīna Pikuļa aleja”, 9:38 jāpārsēžas 36.autobusā virzienā uz Vakarbuļļiem, un jābrauc līdz pieturai “Roņu iela”

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot stāvvietā Dzintara ielas paplašinājumā starp pieturām “Attīrīšanas iekārtas” un “Roņu iela”. Pēc tam jāiet tālāk 300 m līdz pieturai “Roņu iela.

Pulcēšanās: 9:55 pie 30. un 36. autobusa pieturas “Roņu iela”.

Starts:  10:00

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie pieturas “Vakarbuļļi” ap plkst. 14:00 — 15:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 21.06.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Buļļu salā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .