Pārgājiens pa kuģubūvētāju krastu


Šajā sestdienā 13. jūnijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Klapkalnciema līdz Engurei. Šeit - Engures novadā senatnē atradās viens no rosīgākajiem kuģubūves centriem Latvijas teritorijā. Laika posmā no 1866. gada līdz 1931. gadam te uzbūvēja 676 dažāda lieluma kuģus. Viens no tiem – četru mastu buru - motorkuģis “Eurasia” ar 507 bruto reģ. tonnu tilpumu Plieņciemā darināts vēl 1925. gadā.

Ceļā redzēsim trīs senus zvejnieku un kuģu būvnieku ciemus, iziesim cauri Lāčupītes dendrārijam, kur redzēsim ziedošus rododendrus, apskatīsim dabas liegumu “Plieņciema kāpa” un gleznaino Teitupīti. Plieņciemā redzēsim “Elizabetes bādi” - vietu, kur vasarā peldējusies Krievijas ķeizariene Elizabete, kā arī ceļu starp kāpām, kas izrakts, lai augstajai peldviešņai nebūtu jāpiepūlas ar nokļūšanu pludmalē.


Pārgājienā noteikti iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus. Mērīsim un fotografēsim dižkokus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē.  

Labvēlīgos laika apstākļos būs peldpauzes.

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 12.06.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 20 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei.

  • Satiksme no Rīgas uz Klapkalnciemu: Autobuss Rīga – Talsi atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 8:30 un pienāk Klapkalnciemā 9:38.
  • Privāto autotransportu Iespējams novietot Klapkalnciemā vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 9:40 Klapkalnciemā pie autobusa pieturas “Klapkalnciems” Engures virzienā. 
  • Starts: 9:50
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Engurē pie autobusu pieturas ap plkst. 16:00. Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Klapkalnciemā vai Rīgu dosimies ar autobusu no Engures 16:29.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Dalībnieku atbildība:

Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī.

Pārgājiena laikā ir atļauts iet blakus tuvāk par 2 m tikai vienas mājsaimniecības pārstāvjiem, ievērojot 2 m distanci no citiem pārgājiena dalībniekiem. Pārējiem dalībniekiem jāievēro 2 m distance. Lai pasargātu sevi un citus, sabiedriskajā transportā jālieto sejas maskas!

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Klapkalnciemā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]