Pārgājiens

Ceļojums pa kuģubūvētāju krastu

Šajā sestdienā 6. jūlijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Apšuciema līdz Engurei.

Šeit - Engures novadā senatnē atradās viens no rosīgākajiem kuģubūves centriem Latvijas teritorijā. Laika posmā no 1866. gada līdz 1931. gadam te uzbūvēja 676 dažāda lieluma kuģus. Viens no tiem – četru mastu buru - motorkuģis “Eurasia” ar 507 bruto reģ. tonnu tilpumu Plieņciemā darināts vēl 1925. gadā.

Ceļā redzēsim trīs senus zvejnieku un kuģu būvņieku ciemus, apskatīsim dabas liegumu “Plieņciema” kāpa un gleznaino Teitupīti, kuras krastos parasti jūnija beigās un jūlija sākumā zied viena no mūsu savvaļas orhidejām - fuksa dzegužpirkstīte. Plieņciemā apskatīsim “Elizabetes bādi” - vietu, kur vasarā peldējusies Krievijas ķeizariene Elizabete, kā arī ceļu starp kāpām, kas izrakts, lai augstajai peldviešņai nebūtu jāpiepūlas ar nokļūšanu pludmalē.

Pārgājienā noteikti iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus. Mērīsim un fotografēsim dižkokus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē.  Labvēlīgos laika apstākļos pusdienas pauzē būs iespēja peldēties jūrā.  

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 15 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem.

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei.

Satiksme no Rīgas uz Apšuciemu:

Autobuss Rīga – Talsi atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 8:30 un pienāk Apšuciemā 9:43

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot stāvvietā pie veikala “Top” netālu no autobusu pieturas “Apšuciems”.

Pulcēšanās: 9:45 Apšuciemā pie veikala “Top” – starp autobusa pieturām Rīgas virzienā un Engures virzienā.

Starts:  9:50

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Engurē pie autobusu pieturas ap plkst. 16:00. Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Apšuciemā vai Rīgu dosimies ar autobusu no Engures 16:29.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, vēlākais, līdz 05.07.2019 vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Apšuciemā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected] .