Ceļojums Teikā


Svētdien, 4. oktobrī piedalies aizraujošā un informatīvā ceļojumā uz Teiku!

Dažu stundu laikā iepazīsim Teikas apkārtnes vēstures lappuses un atklāsim tajās daudz interesanta – no cara laiku mazajiem strādnieku namiņiem un jūgendstila ēkām līdz Pētera Bērzkalna projektētajam “amerikāniskajam” dzīvojamajam rajonam, kas pārsvarā būvēts 30. gados iecienītajā jaunās lietišķības (funkcionālisma) stilā. Šeit redzēsim tādu Latvijas arhitektūras vēsturei nozīmīgu arhitektu kā Jānis Alksnis, Eižens Laube, Augusts Malvess, Teodors Hermanovskis, Arturs Braunfelds, Lidija Hofmane-Grīnberga, Alfrēds Grīnbergs, Pauls Kundziņš u.c. veikumu.

Aplūkosim mūsu arhitektūras meistaru projektētos īres namus un savrupmājas, kas pauž gan kosmopolītiskas tendences, gan nacionālās savdabības meklējumus jaunās lietišķības, klasicisma un etnogrāfiska stila apvienojumā. Protams, daudz interesanta uzzināsim arī par apkārtnes ievērojamākiem cilvēkiem un notikumiem! Pārgājiens sagatavots izmantojot unikālu Latvijas vēstures arhīvā iegūtu informāciju.


Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturnieks un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 03.10.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 5 km, ilgums: aptuveni 3 stundas. Maršruts vedīs pa ielām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 4., 12., 16. trolejbuss un 1., 14. 21. autobuss līdz pieturai “Zemitāna laukums”. Iespējams braukt arī ar 1. un 3. tramvaju līdz pieturai “Džutas iela” un pa Džutas ielu doties dienvidu virzienā līdz Brīvības gatvei un Zemitāna laukumam.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:00 Zemitāna laukumā pie piemiņas zīmes.
  • Starts: 10:10
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 14:00 maršruta sākuma punktā Zemitāna laukumā.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Teikā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]