Ceļojums uz Ādažiem

Dodamies ceļojumā uz Ādažiem! Sestdien, 8. augustā 10:15 tiksimies pie autobusu pieturas „Baltezers” un dosimies aizraujošā ceļojumā apkārt Mazajam Baltezeram līdz Aldermuižai un Podniekiem līdz Ādažu centram.


Maršruts sāksies pie Baltezera baznīcas, virzīsies cauri Baltezera ciemam, kur redzēsim ar traģiskajiem notikumiem saistīto “Baltezera vasarnīcu”, dažādu ievērojamu fabrikantu villas. Aiziesim līdz vēsturiskajai Rīgas ūdens ņemšanas vietai un tad dosimies uz Alderiem, kur apskatīsim enkurnieku un Gaujas plostnieku mājiņas un Aldermuižu.

Tālākajā ceļā redzēsim Gaujas – Daugavas kanāla atjaunošanas darbus un uzkāpsim apkārtnes augstākajā kāpā – Utaiņu kalnā. Tālāk ceļš mūs aizvedīs līdz Podniekiem un Remberģes muižas apkārtnei. Pa Kaula tiltiņu šķērosim Vējupi un gar veco “Krāču Kicītes” skolu nonāksim Ādažu centrā, kur apskatīsim vēsturisko Konstantīna Pēkšēna projektēto Ādažu pagastnamu un jauno Ādažu kultūrizglītības centru.

Maršrutu beigsim autobusu pieturā Ādaži. Tie, kas vēlas veikt apļveida maršrutu līdz maršruta sākuma punktam, varēs maršrutu turpināt.

Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Izziņas pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Pierīgas kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši ar senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 07.08.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Maršruta I daļas garums ap 15 km. Maršruta II daļas garums 5 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem, taciņām un mežu.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Satiksme no Rīgas centra: Autobuss “Rīga – Ādaži – Carnikava Nr.  6824” no Rīgas Starptautiskās autoostas (pietura pie pilsētas kanāla Maskavas ielas tilta) atiet plkst. 9.30 un pieturā “Baltezers” pienāk 10.10.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams atstāt Baltezera baznīcas apkārtnē vietās kur tas atļauts. Ieteicams auto nenovietot laukumā pie baznīcas, jo to  svētdienās izmanto ļaudis, kas ierodas uz dievkalpojumiem.
  • Pulcēšanās: 10:10 pie autobusu pieturas “Baltezers”.
  • Starts: 10:15
  • Finišs: Pārgājiena I daļa noslēgsies Ādažos ap plkst. 14:00 – 15:00. Pārgājiena II daļa noslēgsies maršruta sākuma punktā pie autobusu pieturas “Baltezers” ap 15:00 – 16:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:

Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī.

Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņi apņemas ievērot šeit izvirzītās prasības un viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Baltezerā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]