Ceļojums uz Atgāzeni


Trešdien, 29.07.2020. plkst. 18:00 tiekamies pie Arkādijas parka (pie tramvaja pieturas „Arkādijas parks”) un dodamies aizraujošā ceļojumā uz Atgāzeni. Pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši - seno dzīvojamo apbūvi, muižiņām un ievērojamu cilvēku dzīves vietām. 

Maršruts no Arkādijas parka vedīs līdz Rīgas ievērojamākā mēra Džordža Armitsteda villai, tad pa Indriķa ielu garām Torņakalna mācītājmuižiņai un vairāku ievērojamu rīdzinieku dzīvesvietām. Ar Torņakalna vēsturisko apbūvi iepazīsimies arī Vienības gatvē. Nonākuši Atgāzenē, apskatīsim namu kurā dzīvojis Rainis un Aspazija, Atgāzenes muižas parku, arhitekta Alfrēda Grīnberga projektēto Atgāzenes skolas ēku un pēc Vilhelma Bokslafa projekta no 1897. – 1899. gadam būvēto Makša Šēnfelda klīniku. Atceļā uz maršruta sākuma punktu, ejot pa Āpšu ielu, apskatīsim Šmita eļļas un cementa fabriku, kurai bija ievērojama nozīme1919. gada Latvijas brīvības cīņās.


Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 28.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 7 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Arkādijas parka rajonā, vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 18:00 pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.
  • Starts: 18:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie Arkādijas parka ap 21:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta


UZ TIKŠANOS Pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]