Ceļojums uz Atgāzeni

17.08.2019. plkst. 10:00 tiekamies pie Arkādijas parka (pie tramvaja pieturas „Arkādijas parks”) un dodamies aizraujošā ceļojumā no Māras dīķa līdz Atgāzenei.


Izziņas pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši - seno dzīvojamo apbūvi, muižiņām un ievērojamu cilvēku dzīves vietām. 

Maršruts no Arkādijas parka vedīs līdz Rīgas ievērojamākā mēra Džordža Armitsteda villai, tad pa Indriķa ielu līdz Torņakalna mācītājmuižiņai. Iepazīsimies ar senā Torņakalna vēsturisko apbūvi Altonavas ielā un Vienības gatvē. Nonākuši Atgāzenē, apskatīsim namu kurā dzīvojis Rainis un Aspazija, Atgāzenes muižas parku, pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta no 1897. – 1899. gadam būvēto Makša Šēnfelda klīnikas kompleksu un daudz ko citu interesantu. Pēc nelielas pauzes, kurā būs iespējams iedzert kafiju vai tēju, dosimies līdz Ēbeļmuižai, kur noslēgsies pārgājiena pirmā daļa.  

Tiem, kuri kājām vēlēsies veikt vēl 4-5 km atpakaļ līdz Arkādijas parkam, būs iespēja iepazīties ar vēl citiem interesantiem Atgāzenes un Torņakalna vēsturiskajiem objektiem.


Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Maršruta garums ap 10 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra:

10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.

No Ēbeļmuižas rajona Rīgas centrā iespējams atgriezties ar 19. trolejbusu vai 40. autobusu.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Arkādijas parka rajonā, vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:00 pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie Arkādijas parka ap 14:00 — 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties līdz 16.08.2019. plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected] .