Rudens pārgājiens

“Ceļojums uz Baldoni”

Šo svētdien, 20. oktobrī no Ķekavas dodamies pārgājienā uz Baldoni – Latvijas senāko kūrortu. Šajā maršrutā, kas vedīs pa mežainiem pauguriem bagāto apvidu, varēsim baudīt tādas pašas krāšņas rudens ainavas kā Siguldas un Tukuma apkārtnē. 

Pārgājienu sāksim Ķekavā. Apskatījuši ciema centru ar senlaicīgu luterāņu baznīcu, dosimies uz apkārtnes augstāko pauguru Odu kalnu, kur 1812. gadā notika kauja starp Krievijas impērijas karaspēku un Napoleona armijas Prūšu korpusu. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz senajiem Klaņģu un Sakaiņu pilskalniem. Jo tuvāk nonāksim Baldonei, jo augstāki kļūs pauguri. Riekstu kalnā uzkāpsim skatu tornī, no kura pavērsies plašs skats uz apkārtni. Pārgājiena noslēgumā iepazīsimies ar Baldoni – tās centra interesantākajiem objektiem – Balto pili, sēravotiem, bijušo sanatoriju un uzkalniņu ar Kārļa Ulmaņa stādīto ozolu.

Mūsu uzdevums iepazīt Ķekavas un Baldones apkārtnes dabu visā tās daudzveidībā! Ceļā ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim rudens dienas ar možumu un labu garastāvokli!


Pārgājiens sāksies Ķekavā un noslēgsies Baldones centrā.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 19.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: ap 23  km. Ceļš vedīs pa pļavām, laukiem, mežu, mālainām, smilšainām un zālainām nogāzēm, takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Noderēs nūjas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). 


Satiksme no Rīgas centra: Autobuss Rīga – Bauska atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 8:30 un pienāk Ķekavā 8:53, kā arī iespējams braukt ar mikroautobusu Nr.6844 Rīga – Ķekava vai Nr.6847 Rīga – Baldone, abi atiet no Stacijas laukuma (iepretim Origo) 8:25. Jāizkāpj autobusu pieturā Ķekavā pie baznīcas.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Ķekavā luterāņu baznīcas apkārtnē vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9:00 Ķekavas autobusa pieturā pie luterāņu baznīcas

Starts:  9:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Baldones centrā pie autobusu pieturas ap 16 - 17. Autobuss uz Rīgu cauri Ķekavai atiet katru stundu.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Ķekavā!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]