Iepazīsti Vidzemes akmeņaino jūrmalu!

Ceļojums uz Duntes muižu


Šo sestdien 24. augustā turpināsim pārgājienu sēriju gar Rīgas jūras līci, šoreiz dosimies no Zvejniekciema līdz Duntei.

Tas ir Vidzemes akmeņainās jūrmalas Rīgai tuvākais posms, kuru padara gleznainu nelielie jūras līči ar zemesragiem – Ķērnes ragu, Ārņu ragu un Vārzas ragu, kā arī nelielie jūrā ietekošie strautiņi – Laudurga, Laučurga, Vidurga un Vēverurga. Ceļā apskatīsim Skulti, Duntes muižu, Lauču lielo un mazo dižakmeni un citus dabas un kultūrvēstures objektus. Jūras piekraste no Zvejniekciema līdz Duntei ir savādāka nekā Rīgas apkārtnē. Akmeņainajos piekrastes sēkļos vasaras beigās var redzēt daudz migrējošu bridējputnu un dažādas pīļu sugas. Kā tas mūsu pārgājienos parasts, ceļā iepazīsim arī dažādus biotopus un augus. Būs interesanti!

Karstā laikā jūrā varēsim peldēties.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: 17 -18 km. Ceļš vedīs pa meža takām, ceļiem, ielām un pludmali.

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot ar 10 gadu vecumu. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, saulainā laikā - galvassegas. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas: Vilciens Rīga - Skulte atiet no Rīgas 08:11 un pienāk stacijā “Zvejniekciems” 09:17.

Privāto automašīnu īpašniekiem: Automašīnas iespējams novietot Zvejniekciemā, vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 09:17 dzelzceļa stacijā “Zvejniekciems”.

Starts:  9:25

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Duntē pie autobusa pieturas. Atpakaļceļš no Duntes: ar autobusu plkst. 15:10 vai 17:13  līdz Rīgai vai Zvejniekciemam.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Zvejniekciemā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]