Iepazīsti Rīgas apkaimes!

"Ceļojums uz Dzegužkalnu"

Dzegužkalns ir augstākais kalns Rīgas pilsētā, kura pakājē vijās senatnīgas Iļģuciema ieliņas, karmelītu ordeņa klosteris, alus darītava “Iļģuciems” un divas no senākajām Pārdaugavas muižiņām, kuru vecums iespējams krietni pārsniedz divus gadsimtus. To visu un daudz vēl ko citu tuvāk iepazīsim jau tuvākajā trešdienā!

Trešdien, 15. jūlija pievakarē, plkst.18.00 tiksimies Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K” un vispirms dosimies apskatīt barona fon Zengbuša muižu, kā arī 20. gs. 30. gados celto Apsīša un Žukovska radiorūpnīcu.

Tālāk dosimies līdz bijušajai Pulka sētai, tad — Svētā Jura ciema vietai un Dzegužkalnam. Nordeķos redzēsim māju, kurā no 1891. – 1896. gadam dzīvojis komponists Emīls Dārziņš un Rīgas domkunga Vilhelma Kreslera itāļu renesanses stila formās celto savrupmāju, kā arī Nordeķu muižu. Tās pirmo īpašnieku — vēlāko Rīgas birģermeistaru — Hermani Viti Zviedrijas karalis Kārlis XII iecēla dižciltīgo kārtā, piešķirot fon Nordeka vārdu, no kura cēlies muižiņas nosaukums. Netālu no tās apskatīsim arhitekta Valtera Dambrāna projektēto lielisko bērnudārzu, ko rotā mākslinieces Martas Langes skulptūras.

Atpakaļceļā redzēsim Gerstenmeiera un Blaua muižas. Pārgājiens beigsies maršruta sākuma punktā – Dzirciema un Jūrmalas gatves krustojumā.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Pieteikšanās pārgājienam pārtraukta sakarā ar to, ka sasniegts maksimālais pārgājiena dalībnieku skaits!

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem. Apļveida maršruts.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Satiksme no Rīgas centra: ar 1. tramvaju; 9. un 25. trolejbusu; 21., 30, 37., 38., 39., 41., 46., 54. autobusu līdz pieturai „Botāniskais dārzs”.
  • Privāto autotransportu automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts — netālu no LU Botāniskā dārza.
  • Pulcēšanās: 18:00 Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K”.
  • Starts:  18:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies 21:00 Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens ieteicams dalībniekiem no 7 gadu vecuma. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Dzegužkalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]