Iepazīsti Rīgas apkaimes!

"Ceļojums uz Dzegužkalnu"

Šo sestdien, 1. jūnijā plkst. 10.00 tiksimies Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K” un dosimies iepazīt Iļģuciema apkaimi.

Dārza ielā apskatīsim barona fon Zengbuša muižu, kā arī 20. gs. 30. gados celto Apsīša un Žukovska radiorūpnīcu. Tālāk dosimies līdz bijušajai Pulka sētai, tad — Svētā Jura ciema vietai un Dzegužkalnam. Nordeķos redzēsim māju, kurā no 1891. – 1896. gadam dzīvojis komponists Emīls Dārziņš un Rīgas domkunga Vilhelma Kreslera itāļu renesanses stila formās celto savrupmāju, kā arī Nordeķu muižu. Tās pirmo īpašnieku — vēlāko Rīgas birģermeistaru — Hermani Viti Zviedrijas karalis Kārlis XII iecēla dižciltīgo kārtā, piešķirot fon Nordeka vārdu, no kura cēlies muižiņas nosaukums. Atpakaļceļā apskatīsim Gerstenmeiera un Blaua muižas. Pārgājiens beigsies maršruta sākuma punktā – Dzirciema un Jūrmalas gatves krustojumā.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 31.05.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība:

Dalībnieku vēlamais vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: ar 1. tramvaju; 9. un 25. trolejbusu; 21., 30, 37., 38., 39., 41., 46., 54. autobusu līdz pieturai „Botāniskais dārzs”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts — netālu no LU Botāniskā dārza.

Pulcēšanās: 10:00 Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā pie degvielas uzpildes stacijas “Circle K” ap plkst. 13:00 —14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 31.05.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Dzegužkalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .