Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas! V daļa

"Ceļojums uz Ēbeļmuižu"

Svētdien, 3. martā dosimies aizraujošā ceļojumā no Māras dīķa līdz Ēbeļmuižai. Izziņas pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši ar senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs līdz Rīgas ievērojamākā mēra Džordža Armisteda villai, tad pa Indriķa ielu līdz Torņakalna mācītājmuižiņai. Iepazīsimies ar senā Torņakalna vēsturisko apbūvi Altonavas ielā un Vienības gatvē, dosimies uz Atgāzeni, kur apskatīsim Atgāzenes parku un muižas vietā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta no 1897. – 1899. gadam būvēto Šēnfelda klīnikas kompleksu. Pārgājiena I daļa noslēgsies pēc 7 km pie Ēbeļmuižas Ziepniekkalnā. Tiem, kuri vēlēsies veikt vēl 5 km atpakaļ līdz Arkādijas parkam, būs iespēja iepazīties ar vēl citām mazāk zināmām Atgāzenes un Torņakalna vēsturiskajām vietām.

Mašruta objektu apskates secība pārgājiena laikā var mainīties.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 02.03.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Maršruta I daļas garums 7 km. Maršruta II daļas garums 5 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”. No Ēbeļmuižas rajona Rīgas centrā iespējams atgriezties ar 19. trolejbusu vai 40. autobusu.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Atgriešanās pārgājiena sākuma punktā ar 10. tramvaju vai vilcienu Jelgava - Rīga no stacijas “Atgāzene” līdz stacijai “Torņakalns” vai kājām.

Pulcēšanās: 10:00 pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiena I daļa noslēgsies pie Ēbeļmuižas ap 13:00 — 14:00. Pārgājiena II daļa noslēgsies maršruta sākuma punktā pie Arkādijas parka ap 14:00 — 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 02.03.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .