Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas!

"VI daļa: Ceļojums uz Ēbeļmuižu"

Sestdien, 8. februārī un svētdien, 9. februārī plkst. 10:00 tiksimies pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks” un dosimies aizraujošā ceļojumā no Māras dīķa līdz Ēbeļmuižai.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs līdz Rīgas ievērojamākā mēra Džordža Armisteda villai, tad pa Indriķa ielu līdz Torņakalna mācītājmuižiņai. Iepazīsimies ar senā Torņakalna vēsturisko apbūvi Altonavas ielā un Vienības gatvē, redzēsim namus, kuros dzīvojis Vilis Plūdons, Rainis un Aspazija, apskatīsim Atgāzenes parku un muižas vietā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta no 1897. – 1899. gadam būvēto Šēnfelda klīnikas kompleksu.

Pārgājiena I daļa noslēgsies pēc 6 km pie Ēbeļmuižas Ziepniekkalnā. Labvēlīgos laika apstākļos tiem, kuri vēlēsies veikt vēl aptuveni 3 km atpakaļ līdz Arkādijas parkam, būs iespēja iepazīties ar vēl citām mazāk zināmām Atgāzenes un Torņakalna vēsturiskajām vietām.


Izziņas pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši ar senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Mašruta objektu apskates secība pārgājiena laikā var mainīties.

Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 07.02.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Maršruta I daļas garums 6 km. Maršruta II daļas garums  ap 3 km. Ceļš vedīs pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”. No Ēbeļmuižas rajona Rīgas centrā iespējams atgriezties ar 4. un 19. trolejbusu.
  • Pulcēšanās: 10:00 pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.
  • Starts:  10:10
  • Finišs: Pārgājiena I daļa noslēgsies pie Ēbeļmuižas ap 13:00 — 14:00. Pārgājiena II daļa noslēgsies maršruta sākuma punktā pie Arkādijas parka ap 14:00 — 15:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00!

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]