Rudens ieskaņas pārgājiens

Ceļojums uz Jūgezeru!


Šo svētdien, 20. septembrī dodamies rudens ieskaņas pārgājienā no Juglas uz noslēpumaino Jūgezeru un Ādažiem!

Pārgājiena laikā paredzama liela ainavu daudzveidība — redzēsim Rīgas nomales, Juglas upes ieteku Ķīšezerā un krāšņos Ķīšezera līčus, priežu silus ar gleznainiem ezeriņiem, meža un purva ieskauto, noslēpumaino Jūgezeru, Karātavu kalnu, plašos Eimuru laukus un daudz ko citu. Samērā ticama iespēja novērot arī kādu stirnu, alni vai briedi, kuri šajā rajonā sastopami samērā lielā skaitā.

Nelielā posmā - ap 2 - 3 km šķērsosim Jūgu purvu, kur būs iespēja iepazīties ar purviem raksturīgiem augiem un biotopiem, kā arī varēsim “iemēģināt” jauno dzērveņu ražu! Pārgājiens beigsies Ādažos pie autobusa pieturas.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 19.09.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 23 km. Ceļš vedīs pa mežu, sūnu purvu (apmēram 2 - 3 km), takām, ceļiem un ielām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Purva šķērsošanai (ap 2 - 3 km) vēlams paņemt rezerves apavus un zeķu pāri. Jūgu purva lielākā daļa pašlaik ir sausa, taču jāievēro, ka atsevišķas vietas var būt arī mitras vai slapjas! Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla”.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams Juglā netālu no 1. tramvaja galapunkta, vietās, kur tas ir atļauts. Atpakaļ uz Juglu būs iespējams doties ar autobusu no Ādažiem.
  • Pulcēšanās: 9:00 Juglā pie 1. tramvaja galapunkta.
  • Starts: 9:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 16:00-17:00 pie autobusu pieturas “Ādaži”. Autobusi kursē vismaz reizi stundā un biežāk.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:  Dalībnieku vēlamais vecums no 12 gadiem (ar pieredzi līdzīgu maršrutu veikšanā). Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Jūgezerā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]