Pārgājiens

"Ceļojums uz Katlakalnu"


Šo svētdien, 27. septembrī dodamies pārgājienā uz Katlakalnu, bijušajā Katlakalna pagastā – pavisam tuvu Rīgas pilsētas robežai!

Vai mēs zinām, ka Katlakalns – ar vecu mežu apaugusi kāpa - senāk atradies uz īstas salas? Vēl tagad, lai tur nokļūtu pa taisnāko ceļu no pilsētas, pa nelielu koka tiltiņu ir jāšķērso sena Daugavas atteka -Rāmava. Katlakalnā aplūkosim arhitektūras pieminekli - kupolveidīgo luterāņu baznīciņu un tuvējos kapus, kur dus ievērojamais latviešu tautas draugs, mācītājs un publicists Garlībs Merķelis.

Noteikti aiziesim uz Depkina muižu, kur redzēsim skaisto muižas ēku un parku ar Latvijas dižākajiem melnalkšņiem. Protams, skatīsim arī vēl daudz ko citu interesantu, tāpēc, ja vēlies iepazīt Katlakalna apkārtni, noteikti nāc un padari spilgtākas un saturīgākas īsās rudens dienas!

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 26.09.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 10 km. Ceļš vedīs pa ielām, mežu, takām un ceļiem.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas centra: 10. tramvajs (Centrāltirgus – Bišumuiža) līdz galapunktam “Bišumuiža”. 23. autobuss (Abrenes iela  – Baloži).
  • Privāto auto īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot 10. tramvaja galapunkta apkārtnē.
  • Pulcēšanās: 10:10 pie 10. tramvaja galapunkta “Bišumuiža”.
  • Starts: 10:20
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies 23. autobusa pieturā “Rāmava” ap 14 - 15. Autobuss uz Rīgu un Bišumuižu aties 13:59, 14:31 vai 15:04. Iespējams aiziet arī līdz Bišu muižai arī kājām (vēl aptuveni 3 km)
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 22.00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:Ieteicamais dalībnieku vecums no 9 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Katlakalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]