Ceļojums uz noslēpumaino Jūgezeru


Šo sestdien, 26. oktobrī dodamies pārgājienā no Juglas uz noslēpumaino Jūgezeru un Carnikavu!

Pārgājiena laikā paredzama liela ainavu daudzveidība — redzēsim Rīgas nomales, Juglas upes ieteku Ķīšezerā un krāšņos Ķīšezera līčus, priežu silus ar gleznainiem ezeriņiem, meža un purva ieskauto, noslēpumaino Jūgezeru, Vellacīti, Karātavu kalnu, plašos Eimuru laukus un daudz ko citu. Samērā ticama iespēja novērot arī kādu stirnu, alni vai briedi, kuri šajā rajonā sastopami samērā lielā skaitā. Dzīvnieku bagātību šeit raksturo fakts, ka mežā netālu no Carnikavas dažus gadus atpakaļ divas reizes novērots arī brūnais lācis.

Nelielā posmā - ap 2 - 3 km šķērsosim Jūgu purvu, kur būs iespēja iepazīties ar purviem raksturīgiem augiem un biotopiem, kā arī varēsim “iemēģināt” jauno dzērveņu ražu! Pārgājiens noslēgsies Carnikavā pie dzelzceļa stacijas un autobusa pieturas.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 25.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: ap 23 km. Ceļš vedīs pa mežu, sūnu purvu (apmēram 2 - 3 km), takām, ceļiem un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 12 gadiem (ar pieredzi līdzīgu maršrutu veikšanā). Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Purva šķērsošanai (ap 2 - 3 km) vēlams paņemt rezerves apavus un zeķu pāri. Jūgu purva lielākā daļa pašlaik ir sausa, taču jāievēro, ka atsevišķas vietas var būt arī mitras vai slapjas! Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla”

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams Juglā netālu no 1. tramvaja galapunkta, vietās, kur tas ir atļauts. Atpakaļ uz Juglu būs iespējams doties ar autobusu no Carnikavas.

Pulcēšanās: 9:30 Juglā pie 1. tramvaja galapunkta  

Starts:  9:40

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Carnikavā pie dzelzceļa stacijas. Vilciens uz Rīgu atiet 16:43 Tuvumā arī autobusa pieturā. Autobuss uz Rīgu atiet 17.10

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]