PILSĒTPĀRGĀJIENS

Brasa - Aleksandra vārti


Sestdien 31. oktobrī un svētdien 1. novembrī dodamies uz Brasu! Šis maršruts Tevi iepazīstinās ar Kara hospitāļa, Lielo kapu, Aleksandra vārtu un Lielā pumpja vēsturiskajām apkārtnēm. 

Ja agrāk par Brasu sauca rajonu tikai starp Rīgas – Saulkrastu dzelzceļu un Čiekurkalnu, tad tagad ar šo vārdu apzīmē apvidu, kas ietver Lielos pilsētas kapus, bijušo Kara hospitāli, kā arī Miera, Mēness, Hospitāļu, Cēsu, Indrānu, Lakstīgalu un Klijānu  ielu mikrorajonus. 

No apkaimē dzīvojušām ievērojamākām personām noteikti jāpiemin rakstnieki un dzejnieki Jānis Jaunsudrabiņš, Rūdolfs Blaumanis, Linards Laicens un Mirdza Ķempe, gleznotāji Pēteris Kalve un Aleksandrs Štrāls, vēsturnieki Edgars Dunsdrorfs un Francis Balodis, kā arī vesela plejāde ievērojamu uzņēmēju – Oto Erbe, Kārlis Strickis, Aleksandrs Dancigers, Vilhelms Ķuze, Aleksandrs Leitners un Augusts Ērenpreiss. 

Maršruts būs īpaši interesants tiem, kas vēlas tuvāk iepazīties ar Rīgas kultūrvēsturi un ievērojamo arhitektu:  Oskara Baŗa, Konstantīna Pēkšēna, Jāņa Alkšņa, Eižena Laubes, Nikolaja Norda, Augusta Malvesa un Teodora Hermanovska projektētajiem namiem.

Maršruts sāksies pie 11.tramvaja pieturas “Mēness iela”. Pa Mēness ielu aiziesim līdz Debessbraukšanas un Pokrova pareizticīgo baznīcām. Tad pa Miera ielu iesim līdz Tallinas ielai, kur redzēsim Oto Erbes darbarīku, Aleksandra Dancigera tekstila fabrikas un interesantu arhitekta Eižena Laubes projektēto namu. Pie bijušā Lielā pumpja laukuma no Tallinas ielas nogriezīsimies Cēsu ielā, kuru iepazīsim gandrīz visā tās garumā. Jāpiemin, ka šeit redzēsim arī kādu namiņu, kurā ciemojies vīrs, kas satricināja pasauli – Ļeņins, īstajā vārdā – Vladimirs Uļjanovs. Nelielu posmu līdz bijušajai Aleksandra vārtu vietai maršruts virzīsies pa Brīvības ielu.

Ceļā gūsim nelielu ieskatu no ārpasaules šķietami norobežotajā Indrānu ielas pilsētvidē, bet bijušajā Falkenhofas muižiņas apkārtnē apskatīsim savdabīgu vācu dzīvokļu kooperatīva rajonu. Pēc neliela gājiena pa Kluso ielu aplūkosim Miera ielas posmu no Kazarmju līdz Upes ielām (kas nebija iekļauts iepriekšējā maršrutā “Brasa”). Pārgājienu beigsim 11. tramvaja pieturā “Brasas stacija”.Pārgājienu vadīs vēsturnieks, kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un bijušais Brasas apkaimes iedzīvotājs Aivars Jakovičs

Labdien! Ievērojot valdības pēdējos noteiktos pulcēšanās ierobežojumus Zaļie pārgājieni 31. un 1. oktobrī atceļ pārgājienu "No Brasas līdz Aleksandra vārtiem". Turpmākie pārgājieni notiks pēc ierobežojumu atcelšanas.

Ar cieņu, Aivars Jakovičs.

https://www.facebook.com/zaliepargajieni/

www.zaliepargajieni.lv

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 5 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Pulcēšanās: 10:00 Pie 11. tramvaja pieturas „Mēness iela”.
  • Starts: 10:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 13:00 - 14:00 pie 11 tramvaja pieturas „Brasas stacija”.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 6 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS BRASĀ!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]