9. septembrī vakara pārgājiens

“Iepazīsti Brasu!Sāksim jauno rudens sezonu ar Rīgas interesantāko rajonu izzināšanu!

Šoreiz trešdienas vakarā dosimies tuvāk iepazīt Brasas apkaimi ar tās interesanto vēsturi. Agrāk par Brasu sauca rajonu tikai starp Rīgas – Saulkrastu dzelzceļu un Čiekurkalnu, tagad ar šo vārdu vairāk saprot apvidu, kas ietver Lielos pilsētas kapus, bijušo Kara hospitāli un Brasas dzelzceļa staciju. Par rajona raksturu liecina ielu nosaukumi:  Kareivju, Ieroču, Kazarmu, Hospitāļu, Ierēdņu, Invalīdu ielas.

Sākotnēji rajonā dzīvoja Kara slimnīcas medicīniskais personāls un ierēdņi, vēlāk Miera ielas rajons, pateicoties tramvaja līnijai Mežaparka virzienā, kļuva pievilcīgs arī turīgiem Rīgas pilsoņiem, kuru vidū bija daudz izglītotu baltvāciešu un netrūka arī latviešu.  20. gs. 20. – 30. gados vairākums iedzīvotāju strādāja kara hospitālī, dārzniecībās, nelielos sīkuzņēmumos, dažādās valsts, pašvaldības un kultūras iestādēs. No apkaimē dzīvojošām ievērojamākām personām noteikti jāpiemin mākslinieks Vilhelms Purvītis, tiesībzinātnieki Augusts Lēbers un Vjačeslavs Gribovskis, kā arī dabaszinātnieks Ferdinands Štolls.

Rajons slavens ar senāko un lielāko Rīgas kara hospitāli, Lielajiem kapiem un daudziem interesantiem jūgendstila un funkcionālisma arhitektūras pieminekļiem. 

Maršruts būs īpaši interesants tiem, kas vēlas tuvāk iepazīties ar Rīgas ievērojamāko arhitektu:  Eižena Laubes, Konstantīna Pēkšēna, Vilhelma Reslera, Edgara Frīzendorfa, Nikolaja Norda, Augusta Malvesa, Indriķa Devendrusa u,c, darbiem.


Maršruts sāksies pie 11.tramvaja pieturas “Brasas stacija”. Iepazīsimies ar Hospitāļu, Kazarmu, Klusās un citu mazāku ieliņu vēsturi, kā arī ar seno Kara hospitāli, Brasas dzelzceļa staciju un citām kultūrvēsturiskajām vērtībām. Pēc iespaidiem bagātā vakara atgriezīsimies maršruta sākuma punktā - 11. tramvaja pieturā.

Reģistrācija pārgājienam pārtraukta, sakarā ar to ka sasniegts maksimālais dalībnieku skaits!

Informācija par tuvākajiem pārgājieniem:

https://www.facebook.com/zaliepargajieni/
https://www.zaliepargajieni.lv/

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 4 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Pulcēšanās: 18:00 Pie 11. tramvaja pieturas „Brasas stacija”.
  • Starts: 18:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 20:00 - 21:00 pie 11 tramvaja pieturas „Brasas stacija”.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 6 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS BRASĀ!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: aivars13[email protected]

 .