PilsētPārgājiens

Iepazīsti Grīziņkalnu!


Trešdien 23. septembra vakarpusē nāc kopā ar “Zaļajiem pārgājieniem” iepazīt Grīziņkalnu!

Šeit savām acīm skatīsim Vārnu ielu, kurā reiz palaidņojās Jāņa Grīziņa “Vārnu ielas republikas” varoņi, redzēsim vēsturisko bruģi, ko minuši Aleksandra Čaka apdzejotie Grīziņkalna pašpuikas un Augusta Deglava romānā “Rīga” aprakstītie strādnieki. Šaurajās ieliņās vietām vēl saglabājušās to laiku smaržas! Ienāc vēsturē! Tas būs iespējams jau šajā nedēļas nogalē!

Grīziņkalns tāpat kā blakus esošā Teika ir viena no latviskākajām Rīgas daļām. Daudzas mājas te būvējuši no laukiem iebraukušie turīgo zemnieku dēli un amatnieki, bieži ar ne mazāk lepnām jūgendstila fasādēm kā citos rajonos bagātie vācu un krievu uzņēmēji. Grīziņkalnieši pasūtīja savu jaunceļamo namu projektus mūsu arhitektu ziedam – Jānim Alksnim, Konstantīnam Pēkšēnam, Eiženam Laubem, Aleksandram Vanagam un Augustam Malvesam. Daudz skaistu būvju tapušas arī Latvijas brīvvalsts laikā. Arhitektūra ir māksla, kas ar telpiskiem objektiem veido cilvēku noskaņojumu. Izvērtē Grīziņkalnu, salīdzini savas sajūtas ar tām, ko gūsti citās Rīgas apkaimēs!

Protams, kā tas parasti notiek mūsu pārgājienos, dzirdēsim stāstus par interesantiem atgadījumiem un dažādus faktus par apkārtnes dabu, vēsturi un ievērojamākajiem cilvēkiem!

Pasākumu vadīs kultūrvēsturnieks Aivars Jakovičs

Dalībniekus lūdzu pieteikties līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 22.00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Šajā pārgājienā reģistrēsim ne vairāk par 50 dalībniekiem!

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 5 km, ilgums: aptuveni 4 stundas. Maršruts vedīs pa ielām un gājēju celiņiem.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 11. un 22. trolejbuss un 3., 6., 13., 47., 50., 51. un 52. autobuss līdz pieturai “Daugavas stadions”.
  • Pulcēšanās: 18:00 Laukumā pie Daugavas stadiona galvenās ieejas.
  • Starts:18:05
  • Finišs: 21:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 22.00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:Ieteicamais dalībnieku vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Grīziņkalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]