"Iepazīsti Juglas apkārtni!"

Sestdien, 27. oktobrī tiek rīkots dabas un vēstures izzināšanas pārgājiens visai ģimenei tepat Rīgā!

Pārgājienu sāksim ar Šmerļa meža iepazīšanu. Apskatīsim vienu no senākajām un varenākajām priežu audzēm Rīgā, iepazīsimies ar dažādiem priežu mežiem raksturīgiem augiem, noskaidrosim ko nozīmē jēdziens „biotops” un kādi aizsargājamie biotopi atrodas Šmerļa mežā. Apskatīsim teiksmaino Baterijas silu, zviedru laikos celto dambi, no kura nosaukumu ieguvis Dambja purva ezers, aiziesim līdz Strazdumuižu un tās parkam, pēc tam dosimies uz Staņģa kalniem un Šampanieša kalnu pie Bābelītes ezera, un gar bīskapa Jāņa Pommera muižiņu atgriezīsimies maršruta sākuma punktā. Uzzināsim daudz interesantus faktus par Juglas un Šmerļa apkārtnes dabu un vēsturi.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 26.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Pārgājiena devīze:Baudi un iepazīsti dabu nesteidzoties – ar prieku!”


Maršruta kopgarums: 10 – 12 km. Ceļš ved pa mežu, takām, ielām, gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7– 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra:

  • 1. tramvajs (Imanta-Jugla), 3. tramvajs (Ķengargs-Jugla) – līdz pieturai „Sporta akadēmija”.
  • 1. autobuss (Abrenes iela – Berģu ciems), 14. autobuss (Abrenes iela – Zvēraudzētava), 21. autobuss (Imanta – Jugla), 40. autobuss (Ziepniekkalns-Jugla) līdz pieturai „Šmerļa iela”.
  • 12. trolejbuss (Āgenskalna priedes – Šmerlis), 16. trolejbuss (Pļavnieki – Šmerlis) līdz galapunktam „Šmerlis”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot pie Kinostudijas (neierobežots laiks), pie „Alfa” stāvvietās (ierobežots laiks)

Pulcēšanās: 11:00 Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumā, meža pusē, pie ceļa uz „Meža skolu” (netālu no tirdzniecības centra „Alfa”)

Starts:  11:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumā ap plkst. 15:00 — 16:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums 4 - 5 EurUZ TIKŠANOS Juglā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]