Rudens pārgājiens

“Iepazīsti Juglas muižiņas!”


Šo svētdien, 6. oktobrī dosimies aizraujošā ceļojumā uz Juglu. Izziņas pārgājiena mērķis ir tuvāk iepazīties ar Juglas un tās apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu, īpaši ar senajām muižiņām un apkārtnes dabas vērtībām. 

Maršruts sāksies Juglā pie 1. tramvaja galapunkta un vedīs gar Strazdupīti līdz senajam Zviedru dambim, tālāk gar Dambjapurva ezeru aiziesim līdz Mežciema dižpriedei un Burhardmuižas vietai, kur līdz šodienai saglabājusies viena no kalpu mājām. No tās gar Gaiļezeru dosimies līdz Gaiļmuižas vietai un tālāk līdz 18. gs. celtajai Biķernieku baznīcai. No tās cauri mežam dosimies līdz Juglas ezeram, kura krastā redzēsim atjaunoto Šepmuižu, jeb citos vārdos saucot, Zēlusti.Turpmākais ceļš vedīs gar krāšņu koku ieskautiem Juglas ezera krastiem, kur dažādos laikmetos atradušās trīs mužiņas: Trūvertu muiža, Grāvenheide un Krēgermuiža. No tām ievērojamākā - Grāvenheidē uzturējies pasaulslavenais filozofs Johans Gotfrīds Herders. Pārgājienu noslēgsim Strazdumuižā, kur apskatīsim vairākas muižas ēkas un parku ar vareniem dižozoliem.


Pasākumu organizē projekts “Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un ekotūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 05.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Pārgājiens sāksies un noslēgsies Rīgā, Juglā pie 1. tramvaja galapunkta.

Maršruta kopgarums: ap 15 km. Ceļš vedīs pa ielām, mežu, takām un ceļiem.

Dalībnieku atbildība:Dalībnieku vēlamais vecums no 8 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Juglā, 1. tramvaja galapunkta apkārtnē vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:00 Juglā, laukumā pie 1. tramvaja galapunkta.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies Juglā, laukumā pie 1. tramvaja galapunkta

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Juglā!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]