Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas! IV daļa

"Ceļojums uz Iļģuciemu"

Šoreiz ceļojums solās būt muižiņām bagāts — vienā dienā aplūkosim 7 muižiņas. Iepazīsimies ar Pīlādžbirzs muižiņu, Volfšmita, Zengbuša, Blaua, Gerstenmeijera, Fabrikanta un Nordeķu muižiņām. Apskatīsim arī iespējamās Svētā Jura hospitāļa un Francena muižu vietas.  Ceļā redzēsim un iepazīsim daudz citu kultūrvēsturisko un dabas vērtību, tajā skaitā Rīgas augstāko kalnu — Dzegužkalnu!

Tiem, kas jau bijuši pie Zengbuša muižiņas, varu pavēstīt, ka „Zaļie pārgājieni” par šo vietu ieguvuši jaunu informāciju un ir gatavi ar to dalīties. 16.02.2018. un 17.02.2018.  plkst. 10.00 tiksimies Vīlipa ielā blakus LU Botāniskam dārzam, autobusu un trolejbusu pieturā „Kuldīgas iela”.

Šeit pat aplūkosim Volfšmita muižu un dosimies uz Pīlādžbirzs muižiņu. Tad Dārza ielā apskatīsim barona fon Zengbuša muižu un viņa dzīvojamo namu pie bijušās dārzniecības. Gar 20. gs. 30. gados celto Apsīša un Žukovska radiorūpnīcu dosimies līdz Gerstenmeiera un Blaua muižiņām.  Tad aiziesim līdz Dzegužkalnam un Fabrikanta muižiņai Daugavgrīvas ielā, kas ir unikāla senā Iļģuciema lieciniece. Nordeķos aplūkosim māju, kurā no 1891. – 1896. gadam dzīvojis komponists Emīls Dārziņš un Rīgas domkunga Vilhelma Kreslera itāļu renesanses stila formās celto savrupmāju. No šejienes dosimies Nordeķu muižu. Tās pirmo īpašnieku — vēlāko Rīgas birģermeistaru — Hermani Viti Zviedrijas karalis Kārlis XII iecēla dižciltīgo kārtā, piešķirot fon Nordeka vārdu, no kura tad arī cēlies muižiņas nosaukums.

Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 15.02.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām un gājēju celiņiem.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra: ar 9. un 25. trolejbusu, 4., 21., 38., 46. autobusu līdz pieturai „Kuldīgas iela” (Vīlipa ielā blakus LU Botāniskā dārza žogam).

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts — netālu no LU Botāniskā dārza, Vīlipa un Elvīras ielas rajonā. Pārgājiena sākuma punktā varēs atgriezties ar 9. vai 25. trolejbusu un 38. autobusu no pieturas „Vaidelotes iela” (Dzirciema ielā blakus Nordeķu parkam).

Pulcēšanās: 10:00 pie 9. un 25. trolejbusa, 4., 21., 38., 39., 46. autobusa pieturas „Kuldīgas iela” (Vīlipa ielā blakus LU Botāniskā dārza žogam).

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēdzas Nordeķu muižiņā ap plkst. 13:00 —14:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 15.02.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]