Iepazīsti Pārdaugavas muižiņas!


5. un 6. janvārī plkst. 10.00 tiksimies pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks” un dosimies aizraujošā ceļojumā no Āgenskalna līdz Iļģuciemam. Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Pārdaugavas kultūrvēsturisko mantojumu īpaši senajām muižiņām un dabas vērtībām.

Maršruts no Arkādijas parka vedīs uz veco Āgenskalnu un tālāk līdz Daugavgrīvas ielas sākumam, kur būs iespēja aplūkot šī rajona apbūves vērtīgāko daļu. Apskatīsim divas bijušās Sv. Mārtiņa draudzes mācītājmuižas un lieliski atjaunoto Hāgena jeb vēlāko Švarcmuižu — muižu, kas devusi vārdu Āgenskalnam. Pa Daugavgrīvas ielu dosimies līdz bijušajam Zunda ciemam. Apskatījuši Aleksandra Vanaga projektēto namu, cauri bijušajai kazarmu pilsētiņai  iesim līdz piemineklim Autotanku brigādes karavīriem, no kurienes ceļu turpināsim uz Dzegužkalna veco kapu vietu. Uzkāpsim Rīgas augstākās kāpas — Dzegužkalna jeb Jēru kalna virsotnē. Aplūkojuši skatu uz Iļguciema rūpniecības rajonu un Francena muižas vietu, iesim apskatīt Fabrikanta muižiņu — unikālu 18. gs. arhitektūras pieminekli, kas aiz ierēdņu nevērības nav iekļauts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstos un tagad ir stipri apdraudēts. Pēc tam dosimies uz Nordeķu muižu, kur apskatīsim arī apkārtnes ievērojamākos dižkokus. Atceļā palūkosim, kas šodien notiek ar Gerstenmeiera muižu un skaisto Zengbuša muižiņu. Maršruts  noslēgsies Slokas un Kuldīgas ielas krustojumā pie Hāmaņa muižiņas no kuras netālu atrodas 1. tramvaja pietura. Protams, redzēsim vēl daudz ko citu, piemēram, māju,  kurā dzīvojis Rainis ar Aspaziju un senāko budistu svētnīcu Latvijā!

Pasākumā apspriedīsim, ko darīt, lai vērtīgos kultūras pieminekļus saglabātu.

Mašruta objektu apskates secība pārgājiena laikā var mainīties.

Pārgājienu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 04.01.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


 PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM! 


Maršruta kopgarums: Ap 10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un taciņām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7– 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra:

  • 10. tramvajs līdz pieturai „Arkādijas parks”.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Pārgājiena sākuma punktā atgriešanās ar 1. tramvaju vai kājām.

Pulcēšanās: 10:00 Pie 10. tramvaja pieturas „Arkādijas parks”.

Starts:  10:15

Finišs: Pārgājiens noslēdzas 1. tramvaja pieturā „Baldones iela”, Slokas ielā pie Hāmaņa muižiņas ap 14:00 — 15:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 eur.


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 04.01.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Pārdaugavā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]