Iepazīsti Torņakalnu!

"No Sarkanā torņa līdz Pusāķu ciemam"


Šajā nedēļas nogalē 14. un 15. decembrī dosimies pārgājienā uz seno Torņakalnu. Te apdzīvotas vietas gar Jelgavas un Bauskas lielceļiem veidojušās jau viduslaikos. Atsevišķs zvejnieku ciems izauga pie Kīleveina grāvja. Gadsimtu gaitā visas šīs apdzīvotās vietas pakāpeniski saplūda, izveidojot Torņakalnu – no Vecrīgas puses skatoties, paugurainu Pārdaugavas daļu aiz 17. gs. nopostītā augstā Sarkanā sardzes torņa.

Maršrutu sāksim bijušajā Klīversalā, laukumā pie Nacionālās bibliotēkas ieejas un dosimies pa Akmeņu un Jelgavas ielām uz Kobronskansts un Sarkanā torņa vietām. Tad gar Kīleveina grāvi turpināsim ceļu uz  Pusāķu ciemu – tagadējās Vēja ielas apkārtni, pēc tam uz Šmita eļļas fabriku, kurai ir nepārvērtējama nozīme Pārdaugavas aizstāvēšanā pret Bermonta-Avalova karaspēku. Tad dosimies uz Torņakalna centru, kur apskatīsim vairākus jūgendstila arhitektūras pieminekļus, Torņakalna latviešu palīdzības biedrības ēku, Bloka muižiņu, seno kinoteātru ēkas, Torņakalna baznīcu un Rīgas slavenākā mēra Džordža Armitsteda villu.

Pārgājiens noslēgsies Arkādijas parkā, no kurienes iespējams atgriezties Rīgas centrā ar 10. tramvaju vai kājām. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām. Pārgājienu sagatavojot, izmantoti literatūrā vēl neaprakstīti Latvijas valsts vēstures arhīva materiāli.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 13.12.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 7 km. Ceļš ved pa ielām.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Pulcēšanās: 10:00 laukumā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas ieejas.

Starts:  10:10

Finišs: Arkādijas parkā pie 10. tramvaja pieturas ap plkst. 13.00 - 14:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 13.12.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Torņakalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]