Iepazīsti Rīgas apkaimes!

Pārgājiens Vecāķos

Šo svētdien, 19. jūlijā dodies ar mums pārgājienā uz Rīgas piejūras skaisto kūrortu -Vecāķiem! Pasākuma mērķis šoreiz iepazīties ar Vecāķu kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

Maršruts sāksies Vecdaugavā pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”. Te uzzināsim, kāpēc šo vietu agrāk sauca par Vecbaznīcu. Apskatīsim veco Daugavgrīvas baznīcas vietu un gar Daugavas atteku Ipalu dosimies virzienā uz Daugavas agrāko ieteku jūrā. Šeit pie Akmens dambja atrodas Vecāķu senākā daļa, kas iezīmēta jau 17. gs. zviedru kartēs. Upes krastos dzīvojuši daudzi ievērojami cilvēki, viņu skaitā slavenais aktieris Kārlis Sebris, tēlniece Valentīne Zeile, rakstnieks Andris Jakubāns. Ipalā pie bijušās kuģīšu piestātnes vērosim atlidojušos ūdensputnus.

No Vecāķu zvejniekciema dosimies uz Lielo Vecāķu kāpu un vasarnīcu ciematu, kur aplūkosim skaistus jūgendstila arhitektūras pieminekļus un vietas, kur dzīvojusi komponiste Lūcija Garūta, operdziedātājs Tālis Matīss, amerikāņu žurnālists Donalds Dejs un daudzi citi ievērojami cilvēki. Maršruta noslēgumā apskatīsim teiksmaino Vilkaču priedi un Vecāķu pludmali.

Pārgājiens noslēgsies pēc 8 - 9 km pie Vecāķu peldvietas 1 km attālumā no Vecāķu stacijas. Pēc pārgājiena iespējams ieturēt pusdienas kafejnīcās Pludmales ielā.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 18.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: 8 - 9 km. Ceļš vedīs pa ielām, meža takām un pludmali.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, lietus droši apģērbi un peldlietas.

  • Satiksme no Rīgas centra: 24. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 9:07 un pienāk pieturā “Skanstnieki” 10:01.
  • Privāto autotransportu iespējams novietot Skanstnieku ielā vai citās vietās, kur tas ir atļauts. Atgriešanās maršruta sākuma punktā ejot pa Pludmales ielu un Vecāķu prospektu. Iespējams braukt arī ar vilcienu no Vecāķiem līdz stacijai “Vecdaugava”.
  • Pulcēšanās: 10:05 pie 24. autobusa pieturas “Skanstnieki”.
  • Starts: 10:10
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie Vecāķu peldvietas – 1 km attālumā no dzelzceļa stacijas “Vecāķi” – ap plkst. 13:00 – 14:00. Pilsētas centrā iespējams atgriezties ar vilcienu vai arī ar 24. autobusu no pieturas “Vecāķu prospekts”.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē vēsture, daba un Rīgas ievērojamākās vietas. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Vecāķos!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]