Iepazīsti Vecmīlgrāvi!

Sestdien, 2. februārī plkst. 10.00 tiksimies Vecmīlgrāvī, netālu no dzelzceļa stacijas „Ziemeļblāzma” pie 24. autobusa pieturas „Emmas iela” un dosimies aplūkot Rīgas jūras vārtus — Vecmīlgrāvi ar tā romantisko ostas rajona gaisotni.

Izziņas pārgājiena mērķis tuvāk iepazīties ar Vecmīlgrāvja, Ziemeļblāzmas, Rinužu (tagad pārdēvēti par Rīnūžiem) un Vecbaznīcas ciema kultūrvēsturisko mantojumu un dabas vērtībām.

No maršruta sākuma punkta dosimies uz Vecmīlgrāvja rajonu, ko vecie iedzīvotāji sauc par „Cīzi”, tad uz Lodera krastmalu, kur apskatīsim Augusta Dombrovska kokzāgētavas vietu. Tālākais ceļš mūs vedīs uz Latviešu tautas Gaismas pili — Ziemeļblāzmu un Burtnieku namu. Pēc tam Rinužos apskatīsim apkārtnes dižāko ozolu un Balto baznīcu — bāku, kā arī uzzināsim, kā cēlies Rīnūžu vārds. Gar rakstnieka Viļa Lāča vecāku māju dosimies līdz Latviešu teātra tēva Jāņa Peitāna kapam un maršrutu pabeigsim bijušajā Vecbaznīcas ciemā.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 01.02.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM


Maršruta kopgarums: Ap 8-10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un lauku ceļiem un takām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7– 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un, atbilstoši laika apstākļiem, sala un lietus droši apģērbi.

Satiksme no Rīgas centra:

  • 2. vai 24., autobuss līdz pieturai „Emmas iela” (pirmā pietura aiz Mīlgrāvja tilta) vai arī ar vilcienu no Rīgas līdz stacijai „Ziemeļblāzma”. Pietura atrodas Emmas ielā netālu no krustojuma ar Vecāķu prospektu (tuvumā degvielas uzpildes stacija)
  • 2. autobuss no Abrenes ielas attiet 9:20 un Emmas ielā nonāk 9:58
  • 24. autobuss no Abrenes ielas attiet 9:07 un Emmas ielā nonāk 9:47
  • 24. autobuss no Abrenes ielas attiet 9:31 un Emmas ielā nonāk 10:11

Privāto automašīnu īpašniekiem: Automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts. Pārgājiena sākuma punktā atgriešanās ar 24. autobusu vai vilcienu.

Pulcēšanās: 10:00 Pie autobusa pieturas „Emmas iela”.

Starts:  10:15

Finišs: Pārgājiens noslēdzas 24. autobusa pieturā Vecbaznīcas ciemā ap plkst. 13:00—14:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 01.02.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Vecmīlgrāvī!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]