Iepazīsti Juglas apkārtni!

"Pārgājiens Juglas krastos"


Trešdien, 8. jūlija pievakarē dosimies uz Juglas ezera krastiem.

Maršrutu sāksim Juglā pie 1. tramvaja galapunkta un iesim gar vēsturisko Sprunguļu dambi līdz Mūra krogam, tad apskatīsm labi saglabāto, klasicisma stilā celto Baložmuižu un tās parku. Pēc vecās Neijermīles zirgu pasta stacijas apskates turpināsim ceļu uz Nāras kalnu — augstāko un skaistāko apkārtnes kāpu. Pa gleznainajiem Juglas ezera krastiem iesim līdz Berģupei. Ceļā iepazīsim kāpu un pļavu augus un uzzināsim vietējo zvejnieku dotos Juglas ezera vietu nosaukumus.

Apskatīsim Rīgas varenāko dižozolu, Mašēnu atteku un Zviedru kaujas lauka vietu. Pārgājienu noslēgsim Berģos pie 1. autobusa galapunkta no kurienes atgriezīsimies maršruta sākuma punktā vai Rīgas centrā. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus par apkārtnes dabu un vēsturi.


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 07.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: 8 – 10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem, meža un pļavu takām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un peldlietas (labvēlīgos laika apstākļos atpūtas pauzes laikā iespējama pelde Juglas ezerā). Nelielai atpūtas pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla”, 1., 14. autobuss līdz pieturai „Juglas iela”. Atpakaļceļš — no Berģuciema: 1. autobuss (Berģuciems – Abrenes iela) attiet 20:38; 21:08.; 21:38; 22:12
  • Privāto autotransportu iespējams novietot Juglā netālu no 1. tramvaja galapunkta vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 18:00 Juglā pie 1. tramvaja galapunkta.
  • Starts:  18:10
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Berģuciemā pie 1. autobusa galapunkta laikā ap plkst. 21:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens ieteicams dalībniekiem no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta


UZ TIKŠANOS Juglā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]