Iepazīsti Juglas apkārtni!

"Pārgājiens Juglas krastos"


Šo svētdien, 1. martā dosimies uz Juglas apkārtni iepazīt senās Baložu un Berģu muižas.

No Juglas iesim gar vēsturisko Sprunguļu dambi līdz Mūra krogam, tad apskatīsm labi saglabāto, klasicisma stilā celto Baložmuižu un tās parku. Pēc vecās Neijermīles zirgu pasta stacijas apskates turpināsim ceļu uz Nāras kalnu — augstāko un sakaistāko kāpu Juglas ezera krastā. Pa gleznainajiem Juglas ezera krastiem iesim līdz Berģupei. Apskatīsim Rīgas visvarenāko dižozolu, Mašēnu atteku un Zviedru kaujas lauka vietu.

Pārgājienu noslēgsim Upesciemā pie Berģu muižas, kas devusi nosaukumu Berģiem — Rīgas mikrorajonam Juglas ezera austrumu krastā. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām, kā arī apkārtnes dabu un vēsturi.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 29.02.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: 10 – 12 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem, meža un pļavu takām.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas centra: 1. tramvajs līdz galapunktam “Jugla”, 1., 14. autobuss līdz pieturai „Juglas iela”. Atpakaļceļā — no Upesciema tikai līdz Juglai: 28. autobuss (Upesciems – Jugla) 14:04.; 15:13; 16:18
  • Privāto autotransportu iespējams novietot Juglā netālu no 1. tramvaja galapunkta vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:00 pie 1. tramvaja galapunkta Juglā.
  • Starts:  10:15
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Upesciemā laikā no plkst. 14:00 — 16:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens ieteicams dalībniekiem no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta


UZ TIKŠANOS Juglā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]

 .