Dižkoku apzināšanas pārgājiens

Kalngales - Garciema loks

Svētdien, 16. decembrī ņem līdzi savu ģimeni un draugus un dodies meklēt dižkokus!

Pārgājienā meklēsim dižkokus un citus ekoloģiski un ainaviski nozīmīgus kokus. Aplūkosim dažādus aizsargājamus un bioloģiski vērtīgus biotopus, kā arī iepazīsimies ar dažādiem augiem, kurus centīsimies atpazīt ziemas apstākļos. Šoreiz mūsu ceļš vedīs pa kāpu mežiem no Kalngales līdz Garciemam. Apskatīsim slaveno Garciema parabolisko kāpu, Brēdes kalnu, Rožu kāpu, Elizabetes augstieni, kā arī citus interesantus smilšu veidojumus. Pasākums piemērots tiem, kas vēlas izzināt vidi, interesējās par kokiem un augiem, kā arī tiem, kas vēlas ar draugiem un ģimeni baudīt relaksējošu pastaigu mežā un aplūkot, ko dara mūsu jūra.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 15.12.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: Ap 10 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem un lauku ceļiem un takām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 7– 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Obligāti ērti, ūdensizturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Ieteicama mērlente koku mērīšanai. Pusdienām vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens)

Satiksme no Rīgas:

  • Vilciens „Rīga – Saulkrasti” attiet no dzelzceļa stacijas „Rīga” 10:18 Pienāk stacijā „Kalngale” 10:48
  • Satiksme uz Rīgu: No dzelzceļa stacijas „Kalngale”vilciens attiet: 14:21 un 16:11

Privāto automašīnu īpašniekiem: jāpulcējas 10:40 pie dzelzceļa stacijas „Kalngale”. Var nokļūt braucot pa šoseju Rīga – Carnikava un Kalngalē nogriežoties pa kreisi uz dzelzceļa staciju.

Nelabvēlīgos laika apstākļos iespējams pārgājienu pabeigt stacijā „Garciems”, no kurienes plkst 14:17 attiet vilciens uz Rīgu.

Starts:  11:00 pie dzelzceļa stacijas "Kalngale"

Finišs: 14:00-16:00

Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 eur.Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 15.12.2018. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Garciemā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]