PĀRGĀJIENS

Skarbais Krievupes mežu izaicinājums!


Sestdien, 23. novembrī dodamies no Garkalnes stacijas uz mežainajiem Krievupes krastiem.

Krievupe ir viena no garākajām un nomaļākajām mežu upītēm Rīgas apkārtnē. Pat tik nomaļām, ka tās krastos dažus gadus atpakaļ mednieki manījuši lāci, par vilkiem un lūšiem nemaz nerunājot! Upītes apkārtnē Maltuves purvā sastopami rubeņi, bet dziļākos mežos pat medņi! Pārgājiens būs skarbs — nāksies šķērsot daudzus grāvjus un upītes, iespējams vietām pat bez apaviem.

Lai sekotu upītei, vairākos posmos iesim pa bezceļiem. Šķērsosim Maltuves purvu, kur iepazīsim purva raksturīgākos augus un biotopus, kā arī varēsim “iemēģināt” jauno dzērveņu ražu! Ceļā, kur tas būs iespējams, apskatīsim padomju armijas militāro mantojumu, tajā skaitā interesantu pazemes komandpunktu. Pārgājiena laikā mēģināsim atrast vēl nezināmus dižkokus un citas dabas vērtības!  Mūsu maršruts noslēgsies dzelzceļa stacijā “Inčukalns” no kurienes būs iespējams atgriezties Rīgā vai Garkalnē.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 22.11.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: ap 25 km. Ceļš vedīs pa jauktu koku un priežu mežiem, dumbrājiem, brikšņiem, sūnu purvu (apmēram 2-3 km), bezceļiem, takām un ceļiem. Vietām var nākties bez apaviem šķērsot Krievupi vai kādu citu upīti.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 14 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitrā laikā ūdensnecaurlaidīgi un izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Ļoti ieteicams paņemt rezerves apavus, bikses un zeķu pāri. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: Vilciens Rīga – Sigulda atiet no Rīgas 7:55 un pienāk Garkalnē 8:28

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot Garkalnē dzelzceļa stacijas apkārtnē, vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 8:28 pie dzelzceļa stacijas “Garkalne”  

Starts:  8:35

Finišs: Pārgājiens noslēgsies dzelzceļa stacijā “Inčukalns” ap 16 - 17. Vilciens uz Rīgu un Garkalni atiet 16:10, 17:34.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]