Kurzemes ceļš

4. pārgājiens: No Ragaciema līdz Tukumam

Sestdien 14. martā kopā ar „Zaļajiem pārgājieniem” piedalies pārgājienu cikla Kurzemes ceļš 4. pārgājienā „No Ragaciema līdz Tukumam”!

Pārgājiens sāksies 9.35 Ragaciemā pie Zivju tirgus. Dosimies no Ragaciema pa seno Kurzemes piekrastes ceļu, ko šajā rajonā dēvē par “Gauso jūdzi”. Klapkalnciema apkārtnē apskatīsim Kugraiņa ezeriņu, no kura krastiem iesim iepazīties ar dziļu mežu ieskauto Lielciemu.

Pēc tam dosimies uz divām teiksmām apvītām Tukuma augstienes virsotnēm - Milzu kalnu un Poļu kalnu. Izbaudījuši tur neaizmirstamus skatus, gar Zirgezera purvu iesim uz Melnezera mežu skatīt kā no smiltīm izplūst lieli, nolēpumaini burbuļojoši avoti. Maršruts noslēgsies Tukumā pie dzelzceļa stacijas. 

Tāpat kā iepriekšējos Kurzemes ceļa pārgājienos ieraudzīsim daudz ko vēl līdz šim nepamanītu, bet, galvenais, piepildīsim brīvdienas ar možumu un labu garastāvokli!

Jāatceras, ka pārgājiens vedīs cauri Ķemeru nacionālā parka dabas lieguma zonai, tāpēc, saskaņā ar Ķemeru Nacionālā parka indviduālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem (20., 30.1.) pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots – tas nedrīkst pārsniegt 50 cilvēkus! 

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs


Sakarā ar pieņemto ārkārtas stāvokli valstī "Zaļie pārgājieni" atceļ pārgājienus 14. un 15. martā! Rūpēsimies par savu un citu cilvēku veselību un pagaidām iesim Dabā katrs atsevišķi!

Iesakām neizmantot sabiedriskos transporta līdzekļus! Iesim kājām, brauksim ar velosipēdiem vai auto.

Zaļie pārgājieni šajā pauzē plānos un testēs jaunus interesantus maršrutus, kurus kopā iziesim tad, kad situācija normalizēsies. Informāciju par mūsu darbiem publicēsim Zaļo pārgājienu lapā!

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Ap 28-30 km. Ceļš ved pa ielām, meža ceļiem, takām, mežu, purvainu mežu un pludmali.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mitruma izturīgi apavi un lietus droši apģērbi. Pusdienu pauzei (divām reizēm) vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

  • Satiksme no Rīgas: Autobuss “Rīga – Dubulti – Talsi”. Atiet no Rīgas autoostas plkst 8.30. Pienāk pieturā “Ragaciems” (pie Zivju tirgus) plkst. 9:30.
  • Pulcēšanās: 9:30 Ragaciemā pie Zivju tirgus
  • Starts: 9.35
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Tukumā ap plkst. 17.00 – 18.00.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]


Uzzini vairāk par pārgājienu ciklu "Kurzemes Ceļš" spiežot uz pogas

KURZEMES CEĻŠ