Labākais Āgenskalnā - II daļa

Trešdienas vakarā (2020. gada 19. augustā) pārgājiens Āgenskalnā. Ja man jautā, kurš rajons līdzās Vecrīgai un pilsētas centram ir pats interesantākais, tad bez vilcināšanās atbildu: „Āgenskalns!” Ja kādu laiku tur neesmu bijis, jūtu - kaut kas pietrūkst, tā arī šoreiz, tāpēc ieplānoju maršrutu, kurā iekļauta lielākā daļa no pašu nozīmīgāko Āgenskalna kultūrvēsturisko objektu buķetes. 

Ja pagājušo trešdien gājām no Arkādijas parka līdz Alises ūdenstornim un Slokas un Kalnciema ielu krustojumam, tad šajā pārgājienā pa citām Āgenskalna ielām un ieliņām dosimies atpakaļ uz Arkādiju.

Maršruts: Slokas un Kalnciema ielas krustojums – Baložu iela – Buršu iela – Nometņu iela – Olgas iela – Lapu iela – Ļermantova iela – Tempļa iela - Āgenskalna tirgus – Mazā nometņu iela – Arkādijas parks 

Pārgājienā aplūkosim senāko zināmo Rīgas budistu templi, Metodistu baznīcu, holandiešu lieltirgotāju Finu van Drātu grezno villu, “Briseles namu”, māju, kurā dzīvojis Latvijas valsts karoga krāsu autors, Cīruļmuižiņu, rēderejas īpašnieka Aleksandra Augsburga vasarnīcu ar parku, senos Āgenskalna kinoteātrus, Āgenskalna tirgu un citus ne mazāk interesantus arhitektūras un vēstures pieminekļus.

Maršrutu sāksim 18.00 pie Slokas un Kalnciema ielas krustojuma (pie Latvijas Valsts vēstures arhīva, Slokas iela 16). Ap 21 nonāksim maršruta beigu punktā pie Arkādijas parka. 

Pasākumu vadīs kultūrvēsturnieks Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 18.08.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Pārgājienā reģistrēsim ne vairāk kā 50 dalībniekus

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 6 km, ilgums: aptuveni 3 stundas.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

  • Sabiedriskais transports: 5., 12., 25. trolejbuss; 30., 37., 41., 53. autobuss (pietura „Valsts arhīvs”); 1., 5.; tramvajs (pietura „Kalnciema iela”)
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 18:00 Slokas un Kalnciema ielu krustojumā pie Latvijas Valsts vēstures arhīva (Slokas iela 16).
  • Starts: 18:10
  • Finišs: 21:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība:Ieteicamais dalībnieku vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Āgenskalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]