Pārgājiens

Labākais Āgenskalnā

Svētdien, 24. novembrī pārgājiens Āgenskalnā.

Ja man jautā, kurš rajons līdzās Vecrīgai un pilsētas centram ir pats interesantākais, tad bez vilcināšanās atbildu: „Āgenskalns!” Ja kādu laiku tur neesmu bijis, jūtu - kaut kas pietrūkst, tā arī šoreiz, tāpēc ieplānoju maršrutu, kurā iekļauta lielākā daļa no pašu nozīmīgāko Āgenskalna kultūrvēsturisko objektu buķetes. 

Maršruts: Slokas un Kalnciema ielas krustojums – Baložu iela – Buršu iela – Nometņu iela – Lapu iela – Eduarda Smiļģa iela – Meža iela – Sētas iela – Daugavgrīvas iela – Mārtiņa iela – Baložu iela – Kristapa iela – Melnsila iela – Ernestīnes iela –  Slokas un Kalnciema ielas krustojums.

Pārgājienā aplūkosim Āgenskalna vecā tirgus vietu, Āgenskalna tirgu, ūdenstorni, Hāgena muižu, tagadējo Švarcmuižu, Šrēdera un Cīruļu muižiņas, “Ziloņa namu”, “Briseles namu”, “Flatiron” un citus ne mazāk interesantus dažādu arhitektūras stilu pieminekļus.

Maršrutu sāksim 10.00 pie Slokas un Kalnciema ielas krustojuma (pie Latvijas Valsts vēstures arhīva, Slokas iela 16). Ap 13 – 14 atgriezīsimies maršruta sākuma punktā.


Pasākumu vadīs projekta “Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: aptuveni 6 km, ilgums: aptuveni 4 stundas.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 7. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi.

Sabiedriskais transports:

5., 12., 25. trolejbuss; 30., 37., 41., 53. autobuss (pietura „Valsts arhīvs”); 1., 5.; tramvajs (pietura „Kalnciema iela”)

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 9.50 – 10.00 Slokas un Kalnciema ielu krustojumā pie Latvijas Valsts vēstures arhīva (Slokas iela 16).

Starts:  10:00

Finišs: 13.00 - 14.00

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Āgenskalnā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected] .