Lielais baskāju pārgājiens Garkalnē


Garkalne ir sena baskāju pastaigu cienītāju vieta. Jau no 1938. līdz 1944. gadam šeit vasarās basām kājām makšķerēt uz meža ezeriņiem devās rakstnieks Jānis Jaunsudrabiņš. 2017. gadā Garkalnieši šeit izveidoja Jāņa Jaunsudrabiņa taku un 2018. gada vasarā “Zaļie pārgājieni” tai līdzās atklāja Baskāju dabas taku.

Šoreiz - svētdien, 18. augustā maršrutu sāksim Garkalnes stacijā, no kurienes iesim līdz Jāņa Jaunsudrabiņa celtajai mājiņai, tad pļaviņā pie kafejnīcas “Niki” apavus iesaiņosim un ieliksim mugursomās, lai atceļā tos atkal uzvilktu. Tālāk pa pagājušā gadā izveidoto baskāju taku dosimies gar Dūņezeru līdz Tumšezeram, bet pēc tam iesim dienvidu virzienā, kur neliels maršruta posms ap 200 metrus vedīs pa dabisku neiestaigātu mētrāju. Vēl pēc pāris kilometriem nonāksim pie Asaru ezera, kur būs iespēja peldēties. Tālāk mūsu ceļš vedīs līdz daļēji izzudušam ezeram – Raudulītim, no kura aiziesim līdz Tumšupei un tad gar vecā meža bānīša stigu dosimies atpakaļ Garkalnes virzienā. Atceļā aiziesim līdz Peldezeram, kur atkal būs iespējams izpeldēties. Maršrutu beigsim pie kafejnīcas “Niki” un tālāk varēsim izvēlēties – doties atpakaļ uz dzelzceļa staciju “Garkalne” vai autobusa pieturu.

Ceļā apskatīsim interesantus dabas un kultūrvēsturisko objektus, iepazīsim meža augus, biotopus un veiksmes gadījumā atradīsim arī kādu labu sēņu vietu!

Tiem, kas to vēlēsies, būs iespēja arī lietot apavus, taču ātruma ziņā viņiem būs jāpiemērojas baskājiem! 

Pasākumu vadīs Rīgas ekotūrisma ceļvežu autors un projekta „Zaļie pārgājieni” vadītājs Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, savlaicīgi pieteikties aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: aptuveni 14 km, no tiem bez apaviem ieteicams veikt 10 -11 km, ilgums: aptuveni 5 - 6 stundas.

Dalībnieku atbildība: Ieteicamais dalībnieku vecums no 7 gadiem. Dalībniekiem vēlams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Lai gan takas maršruts ir izvēlēts vietās, kur iespēja tikties ar ērcēm un rāpuļiem ir minimāla, taču organizētāji šādu iespēju nevar pilnībā izslēgt, tāpēc dalībniekiem vietās, kur to norāda pasākuma vadītājs, ir jābūt uzmanīgiem.

Līdzi jāņem: Ieteicami viegli, ērti, mežam piemēroti apavi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens). Pārgājiena laikā iespējama peldēšanās Asaru ezerā un Peldezerā.

Sabiedriskais transports: Vilciens Rīga – Sigulda atiet no Rīgas 9:24 un pienāk Garkalnē 9:57

Privāto automašīnu īpašniekiem: var novietot pie dzelzceļa stacijas “Garkalne” un tās apkārtnē.

Pulcēšanās: 10:00 pie dzelzceļa stacijas “Garkalne”.

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie kafejnīcas “Niki”. Atgriešanās Rīgā ar vilcienu no Garkalnes 16:30 vai kādu no autobusiem, kuri kursē ļoti bieži.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties līdz 17.08.2019. plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Garkalnē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]