"Mangaļsala rudenī"

Šo sestdien, 13. oktobrī biedrības „VAK Mantojums” ekotūrisma programma „Zaļie pārgājieni” rīko rudens pārgājienu – vides izglītības semināru ģimenei - „Iepazīsti Mangaļsalu rudenī!”

Šajā pārgājienā iepazīsimies ar Mangaļsalas dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Maršruts vedīs arī pa līdz šim tūristiem mazāk pazīstamām Mangaļsalas vietām, kur meklēsim un iepazīsim retos un aizsargājamos augus, dižkokus, neparastas formas kokus un ES nozīmes aizsargājamos biotopus. Noteikti izmērīsim izcilākos dižkokus. Jānoskaidro cik tie gada laikā pieņēmušies savos apjomos! Apgūsim iemaņas atzīmēt dabas objektus programma „Google maps”. Apskatīsim Mangaļsalas nozīmīgākās artilērijas baterijas un fortus. Pasākuma vadītājs iepazīstinās dalībniekus ar būtiskākām epizodēm Mangaļsalas nocietinājumu būvniecības un izmantošanas vēsturē. Labvēlīgos laika apstākļos apmeklēsim Mangaļsalas molu, kur, ļoti iespējams, redzēsim dažādus ūdensputnus un, ja palaimēsies, arī roņus!

Pasākumu organizē biedrība „VAK Mantojums” sadarbībā ar „SIA Rīgas meži”


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 12.10.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 75 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt veselības stāvoklī. Nepilngadiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi.

Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme:

  • 24. autobuss atiet no Abrenes ielas 9:07, pienāk pieturā „Stāvvadu iela” 10:07

  • Privāto autotransportu var novietot autostāvvietā, kas atrodas pie Stāvvadu ielas un Mangaļsalas ielas krustojuma


Pulcēšanās: 10.00 – 10.15 Mangaļsalā, autostāvvietā pie Stāvvadu ielas un Mangaļsalas ielas krustojuma  (netālu no pieturas „Stāvvadu iela”, ejot ap 100 metrus atpakaļ — virzienā uz Vecdaugavas dambi un pirms tā pagriežoties pa kreisi).

Starts: 10:15

Finišs: Labos laika apstākļos 14:00 —15:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 EurUZ TIKŠANOS Mangaļsalā!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]