Pārgājiens

"Iepazīsti Mangaļsalas dabas vērtības!"

Šo svētdien, 10. martā dosimies pārgājienā pa Mangaļsalu skatīt Dabas radīto priežu muzeju, retos augus, aizsargājamos biotopus un, ja palaimēsies, jūrā redzēsim delfīnus vai ziemojošus ūdensputnus.
Ceļā apskatīsim arī interesantākos Mangaļsalas fortus un citus krasta nocietinājumus. No maršruta sākumpunkta cauri mežam dosimies līdz apkārtnes dižākajai priedei un vairākiem neparastas formas kokiem. Pēc tam aiziesim līdz Daugavas molam, kur redzēsim “Ķeizarakmeņus” un iespējams sastapsim ziemojošos ūdensputnus. Ziemās Daugavas ietekas tuvumā diezgan bieži izdodas redzēt roņus, bet pēdējā mēneša laikā - arī delfīnus. Jūras piekrastē vērosim kāpu veidošanās procesu, apskatīsim augstākās apkārtnes kāpas un kuģa “Lady Cotlin” vraku. Pēc tam dosimies atpakaļ uz maršruta sākuma punktu. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām, apkārtnes dabu un vēsturi.

Pasākumu organizē projekts „Zaļie pārgājieni” un to vadīs kultūrvēsturiskā mantojuma speciālists un tūrisma ceļvežu autors Aivars Jakovičs.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 09.03.2019. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!


Maršruta kopgarums: 10 – 12 km. Ceļš vedīs pa mežu, takām, pludmali un ielām.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vecums no 7 – 80 gadi. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti, mežam piemēroti apavi un lietus droši apģērbi. Nelielai pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Satiksme no Rīgas centra: 24. autobuss atiet no pieturas “Abrenes iela” 9:07 un pienāk pieturā “Stāvvadu iela” 10:07.

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot stāvvietā pie Mangaļsalas ielas un Stāvvadu ielas krustojuma un citās vietās, kur tas ir atļauts.

Pulcēšanās: 10:10 autostāvvietā Mangaļsalas ielas un Stāvvadu ielas krustojumā.

Starts:  10:15

Finišs: Pārgājiens noslēgsies pieturas “Stāvvadu iela” tuvumā laikā no plkst. 14:00 — 15:00.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 4-5 Eur


Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz 09.03.2019. plkst. 23:00. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


UZ TIKŠANOS Vecāķos!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]