PĀRGĀJIENS

“Iepazīsti Mārupītes viduslaiku kanālu sistēmu!”


Sestdien, 9. novembrī plkst. 10.00 tiksimies pie Nacionālās bibliotēkas un dosimies aizraujošā pārgājienā gar Mārupīti no Arkādijas parka līdz tās sākumiem Medama purvā, kur sameklēsim tās savienojumu ar Stūnīšu ezeriem, kas tika izveidoti jau viduslaikos ar mērķi nodrošināt upītei pietiekamu ūdens daudzumu Māras dzirnavu darbināšanai.

Ceļā upītes krastos apskatīsim tādus ievērojamas objektus kā bijušo Grāves muižu, Bieriņu muižas vietu, Induļa Rankas skulptūru dārzu, Šēnberģu muižiņu, Budas muižu, Mārupes aizsargu namu, Katrīnmuižas vietu u.c. Pārgājiena posms (ap 5 km) vedīs pa Mēdama purvu līdz Stūnīšu ezeriem.


Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 08.11.2018. plkst. 23:00 aizpildot pieteikumu:


PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM!

Maršruta kopgarums: Ap 15 km. Ceļš ved pa ielām, gājēju celiņiem, taciņām, pļavām, mežu un sūnu purvu. Liela bradāšana pa slapjām vietām nav paredzēta, taču nelielos posmos purvs un mežs var būt stipri mitrs. Būs jāpārvar grāvji.

Dalībnieku atbildība: Dalībnieku vēlamais vecums no 10 gadiem. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi, ūdens necaurlaidīgi apavi. Pusdienu pauzei vēlams sagatavot sviestmaizes un dzērienus (tēja, kafija vai ūdens).

Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot pie Uzvaras parka, vietās, kur tas ir atļauts. Atgriešanās pārgājiena sākuma punktā ar vilcienu no dzelzceļa stacijas “Baloži”.

Pulcēšanās: 10:00 laukumā pie Nacionālās bibliotēkas ieejas.  

Starts:  10:10

Finišs: Pārgājiens noslēgsies ap 15:00 dzelzceļa stacijā “Baloži”, no kurienes ar vilcienu 15:13 vai 16:02 varēs atgriezties maršruta sākuma punktā vai Rīgas centrā.

Vēlama līdzdalība pasākumā: brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur


Lūdzu savlaicīgi pieteikties, līdz iepriekšējā vakara plkst. 21. Pasākuma dalībnieku skaits ierobežots!


Ja laikus nesaņemat apstiprinājumu pēc pieteikšanās anketas izsūtīšanas, neuztraucieties! Dalība ir neiespējama tikai gadījumā, ja pieteikšanās anketas vietā ir paziņojums, ka reģistrācija ir pārtraukta. Pēc pieteikuma izsūtīšanas varat piedalīties.

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]