Pārgājiens Maskavas Forštatē


Šo svētdien, 25. oktobrī dosimies pārgājienā pa Maskavas forštati – rajonu ar visai skarbu slavu, kas savā vēsturē ik uz soļa glabā liecības par dzīvo rosību uz senā Daugavas tirdzniecības ceļa.

Šeit ir it kā paralēla pasaule, kas laika gaitā veidojusies pēc atšķirīgām tradīcijām un citiem oficiāli nekur nerakstītiem likumiem. Jau no 17. gs. te līdzās latviešiem un vāciešiem mīt Rīgas senākā krievu kopiena – vecticībnieki. Iespējams, ka ceļā sastapsim arī baltkrievus, poļus, ortodoksālos ebrejus un armēņus. Katrai no ticībām šeit ir savi dievnami un īpatnēji pilsētvidē atstāti kultūras nospiedumi, kurus mēģināsim saskatīt. Maršrutu sāksim pie tirdzniecības centra “Mols”. Gar Grebenščikova vecticībnieku draudzes lūgšanu namu dosimies uz senāko Maskavas forštates daļu pie Jēzus baznīcas. Tur apskatīsim senās noliktavas – spīķerus, bijušā Kolhoznieku nama, tagad – Zinātņu Akadēmijas augstceltni un Vissvētās Dievmātes pasludināšanas baznīcu.

Pēc tam dosimies uz Maskavas Forštates ziemeļu daļu, kur redzēsim Svētā Franciska katoļu baznīcu, Visu Svēto pareizticīgo baznīcu un cauri Klusajam dārzam iziesim uz Kalna ielu, pa kuru nonāksim Maskavas forštates austrumu daļā, kur apskatīsim bijušo ebreju geto teritoriju un vairākus interesantus arhitektūras objektus.

Atceļā uz maršruta sākuma punktu apskatīsim Maskavas, Jersikas un Mazās Kalnu ielas vēsturisko apbūvi. Redzēsim vienu no Rīgas šaurākajām ieliņām, vēsturisko Sarkano kalniņu un Siena tirgu un sajutīsim īstu Maskavas forštates gaisotni, kādu neatradīsim nekur citur. Ceļā uzzināsim daudz interesantus faktus arī par citām šeit nepieminētām vietām.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 24.10.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: Aptuveni 8 km. Ceļš vedīs pa ielām.
  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi un lietus droši apģērbi, sviestmaizes un dzērieni pusdienu pauzei.

  • Satiksme no Rīgas centra: 7. tramvajs līdz pieturai “Mazā Kalna iela”.
  • Privāto automašīnu īpašniekiem: automašīnas iespējams novietot vietās, kur tas ir atļauts.
  • Pulcēšanās: 10:00 pie tirdzniecības centra “Mols” ieejas (blakus RIMI reklāmai).
  • Starts: 10:05
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies pie tirdzniecības centra “Mols” laikā no plkst. 13:00 — 14:00
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz pārgājiena priekšvakaram plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotogrāfēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai. Atstājot pārgājiena maršrutu ātrāk, par to obligāti jāinformē pārgājiena vadītājs!

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Maskavas forštatē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]