V Pārgājiens pa Kuģu būvētāju krastu

No Ģipkas līdz Kolkai


Sestdien, 18. jūlijā dosimies pārgājienā pa Kurzemes krastu no Ģipkas līdz Kolkasragam – Kurzemes tālākajam ziemeļu punktam. Ceļā apskatīsim senos zvejnieku ciemus – Ģipku, Pūrciemu, Melnsilu un Kolku un uzzināsim interesantus faktus par vietējiem kuģubūvētājiem un zvejniekiem. Maršruts mūs vedīs pa neparastu jūras krastu, kur iepazīsim dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē. Piekraste pie Kolkas ir bagāta putniem, tāpēc pasākums piemērots putnu draugiem.

Izmanto karsto laiku lietderīgi un patīkami – pie jūras vienmēr jutīsies spirgtāk nekā kontinentā! Labvēlīgos laika apstākļos noteikti peldēsimies jūrā.  

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!


Pasākumu vadīs kultūrvēsturnieks un ceļotājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 17.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 27 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem. UZMANĪBU! Pārgājiena temps ātrs – vidēji 5 km stundā!

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei, peldlietas.

  • Satiksme no Rīgas uz Ģipku: Autobuss “Rīga – Mazirbe” atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 7:30 un pienāk Ģipkā 10:23
  • Privāto auto īpašniekiem: Vietās kur tas ir atļauts netālu no autobusu pieturas “Ģipka”.
  • Pulcēšanās: 10:23 Ģipkā pie autobusu pieturas.
  • Starts: 10:30
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Kolkā ap 17:00 pie autobusu pieturas. Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Ģipkā vai uz Rīgu dosimies ar autobusu no Kolkas 17:25.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 12 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši.

Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Kurzemē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]