IV Pārgājiens pa Kuģu būvētāju krastu

No Kaltenes līdz Ģipkai


Sestdien, 11. jūlijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Kaltenes līdz Ģipkai. Ceļā apskatīsim senos zvejnieku un kuģubūvētāju ciemus – Kalteni, Roju un Ģipku. Uzzināsim interesantus faktus par kuģubūvētājiem un zvejniekiem. Maršruts mūs vedīs gar daudzveidīgo jūras krastu pie Kaltenes, Ķirķraga, Rojas, Žocenes un Ģipkas.

Pasākumā uzzināsim, ko un kāpēc agrāk mūsu senči saukuši par jūrām, noteikti iepazīsim apkārtnes dabas vērtības, tajā skaitā retos, aizsargājamos un ārstniecībā izmantojamos augus, dižkokus un dižakmeņus. Uzzināsim, kas ir biotopi un kuri no tiem sastopami jūras piekrastē. Piekraste pie Kaltenes un Rojas ir bagāta putniem, tāpēc pasākums īpaši piemērots putnu draugiem.

Izmanto karsto laiku lietderīgi un patīkami – pie jūras vienmēr jutīsies spirgtāk nekā kontinentā! Labvēlīgos laika apstākļos noteikti peldēsimies jūrā.  

Kurzemes piekraste vienmēr sagādā jaukus pārsteigumus, tāpēc dodies mums līdz!

Pasākumu vadīs kultūrvēsturnieks un ceļotājs Aivars Jakovičs.

Dalībniekus, lūdzu, pieteikties līdz 10.07.2020. plkst. 22:00 aizpildot pieteikumu:

  REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Informācija par pārgājienu:

  • Maršruta kopgarums: ap 20 km. Ceļš vedīs pa ielām, pludmali, meža takām un ceļiem.

  • Līdzi jāņem: Ieteicami ērti apavi, cepure un lietus droši apģērbi, pārtika un dzēriens pusdienu pauzei. Putnu vērotājiem ieteicams līdzi ņemt binokļus.

  • Satiksme no Rīgas uz Kalteni: Autobuss “Rīga – Mazirbe” atiet no Rīgas starptautiskās autoostas 7:30 un pienāk Kaltenē 9:51
  • Privāto auto īpašniekiem: Vietās kur tas ir atļauts netālu no autobusu pieturas “Kaltene”.
  • Pulcēšanās: 9:50 Kaltenē pie autobusu pieturas.
  • Starts: 9:55
  • Finišs: Pārgājiens noslēgsies Ģipkā pie autobusu pieturas. Atpakaļceļā uz maršruta sākumpunktu Kaltenē vai uz Rīgu dosimies ar autobusu no Ģipkas 17:50.
  • Vēlama līdzdalība pasākumā: Brīvprātīgs ziedojums ap 5 Eur.

Lūdzu, savlaicīgi piesakies līdz iepriekšējā vakara plkst. 23:00

REĢISTRĒTIES PĀRGĀJIENAM! 

Dalībnieku atbildība: Pārgājiens piemērots visiem, kam interesē daba un vēsture. Dalībniekiem ieteicams būt labā veselības stāvoklī. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā. Pārgājiens ieteicams dalībniekiem sākot no 10 gadu vecuma. Pārgājiena dalībnieki par savu drošību un veselību atbild paši. Dalībnieki ar savu piedalīšanos pasākumā apliecina, ka viņiem nav iebildumu pret viņu fotografēšanu, filmēšanu un šo attēlu publicēšanu ekotūrisma popularizēšanai.

Tikšanās vieta

UZ TIKŠANOS Kaltenē!

Projekta „Zaļie Pārgājieni” vadītājs

Aivars Jakovičs
 tālrunis: 2863-9532  e-pasts: [email protected]